Bank Pocztowy zabrał mi dopłaty RnS!

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika zwrot.doplat, 27 Kwiecień 2015.

  1. zwrot.doplat

    zwrot.doplat New Member

    Dołączył:
    27 Kwiecień 2015
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Straciłam dopłaty w ramach RnS.

    3 lata temu otrzymałam w Banku Pocztowym kredyt na zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Cena metra kwadratowego mieszkania spełniała wymogi ustawy o RnS. Po kilku miesiącach od uruchomienia kredytu dokupiłam z własnych środków komórkę lokatorską. Od dewelopera otrzymałam zapewnienie, że w wyniku tego zakupu nie stracę dopłat. O zamiarze zakupu komórki lokatorskiej poinformowałam też bank. Akt notarialny zakupu mieszkania (w którym wskazana jest oczywiście jego cena oraz cena przynależnej komórki lokatorskiej) dostarczyłam do Banku Pocztowego niemal rok temu. W tym tygodniu otrzymałam informację, że mój kredyt posiada zaległość. Po wykonaniu szeregu telefonów dowiedziałam się, że odebrano mi dopłaty ponieważ zakup komórki lokatorskiej jest próbą obejścia ustawy RnS. Oczywiście Bank Pocztowy wymaga ode mnie natychmiastowego zwrotu wypłaconych dopłat i zwiększa ratę kredytu!

    Jeśli ktoś z Państwa ma podobną sytuację proszę o poradę lub kontakt.

    Poszukuję też prawnika, który pomógłby mi w prawnych zawiłościach tej sprawy.
     
  2.  
Inne zbliżone wątki do: Bank Pocztowy
Forum Tytuł Data
Kredyty hipoteczne Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego w Banku Millenium 7 Sierpień 2018
Kredyty hipoteczne Bank pomylil raty stale z ratami malejacymi. 9 Luty 2018
Kredyty hipoteczne banki odmawiają kredytu hipotecznego na zakup działki powyżej 30 arów 31 Maj 2017
Kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny DB czy Eurobank - gdzie lepiej? 8 Sierpień 2014
Kredyty hipoteczne Jak myślicie w którym banku najłatwiej dostać kredyt hipoteczny? 19 Luty 2014

Poleć tę stronę