Czy bank może wziąć inne nieruchomości, które nie zostały dane pod zastaw?

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika R3kt, 24 Październik 2016.

  1. R3kt

    R3kt New Member

    Dołączył:
    24 Październik 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Pisze w nie mojej sprawie, pewne osoby maja zadluzenie i prosily mnie o poszukanie informacji.

    zostal wziety kredyt, w zastaw zostaly dane pewne dzialki/tereny i nie jest teraz splacany.

    chcailbym wiedziec czy bank/komornik moze siasc na inne posiadlosci ktore nie zostaly dane pod zastaw w danym kredycie ale sa wlasnoscia kredytobiorcow.

    Pozdrawiam.
     
  2.  
  3. andrej90

    andrej90 New Member

    Dołączył:
    27 Październik 2016
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Według mojej wiedzy może wsiąść, ale oczywiście wtedy, gdy należność przekroczy wartość nieruchomości które są zastawem. A może się tak stać np. na skutek naliczania opłat egzekucyjnych, odsetek itp. Ogólnie banki nie lubią chyba grzebania się w ściąganiu długów przez zajmowanie zastawu bo z tym potem problem żeby spieniężać. Lepiej się dogaduj z bankiem na jakąć karencję w spłacie lub wydłużenie okresu kredytowania itp. żeby coś płacić ale się na nogach utrzymać.
     
  4. DRest

    DRest Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Komornik dziala na zlecenie banku i jego celem jest wyegzekwowanie wierzytelnosci z calego majątku dluznika. I tutaj wierzyciel moze sam zdecydowac o sposobach egzekwowania sugerujac sie szybkoscią i kosztami zaspokojenia.
     
Inne zbliżone wątki do: bank może
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Długi, otwieranie konta bankowego i przelewy na nie. 5 Sierpień 2018
Forum dłużników Szukam banku na pożyczkę, czy to możliwe? 10 Maj 2016
Forum dłużników Bank dla dłużników 13 Sierpień 2013
Forum dłużników Jaki bank udziela kredytu na okres dluzszy niz aktualna umowa w pracy 8 Maj 2013
Forum dłużników Walka z bankami 21 Luty 2013

Poleć tę stronę