czy bik to czarna lista?

Dyskusja w 'Forum kredytowe' rozpoczęta przez użytkownika jaskaboruta, 2 Styczeń 2014.

  1. jaskaboruta

    jaskaboruta Member

    Dołączył:
    2 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    0
    witam

    ogromna ilość moich znajomych uważa, że Bik nie jest niczym innym jak czarną listą. Dlaczego????
     
  2.  
  3. marcin55

    marcin55 Member

    Dołączył:
    20 Luty 2014
    Wiadomości:
    56
    Docenione treści:
    0
    Nie BIK to nie tylko czarna lista dłużników, chociaż właściwie własnie z tego słynie i wiąże się jedynie z negatywnymi aspektami. BIK to ogólna historia kredytowa klientów dlatego zawiera zarówno pozytywne jak i negatywne cechy.
     
  4. Songo

    Songo New Member

    Dołączył:
    14 Marzec 2014
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Tyle tylko, ze BIK np. nie uwzględnia tego że czasem wymagane należności były po prostu zbyt późno księgowane na danym koncie. Miałem taki przypadek, że wszystkie wpłaty za jakiś kredyt były regulowane kilka dni przed terminem ale księgowano jest nawet kilkanaście dni później a raz nawet ponad 40 dni później. Wynikało to zapewne z niekompetencji osób na danych stanowiskach ale tak właśnie czasem powstaje negatywna historia w BIKu. Teraz myślę, co zrobić żeby ją poprawić przed wzięciem kredytu hipotecznego...
     
  5. Katerinka

    Katerinka New Member

    Dołączył:
    14 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Nie spodziewałam się czegos takiego... gratuluję osobom na tych stanowiskach, teraz trzeba wszystko odkręcać... Powodzenia!
     
  6. AlexEfe

    AlexEfe New Member

    Dołączył:
    5 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Każdy kij ma dwa końce - kredytodawca również podejmuje pewne ryzyko udzielając nam pożyczki, dlatego uważam, że BIK to dobre rozwiązanie dla obu stron
     
  7. ulicafinansowa_pl

    ulicafinansowa_pl Member

    Dołączył:
    20 Luty 2015
    Wiadomości:
    98
    Docenione treści:
    3
    Dzięki BIK możesz też dostać lepszą ofertę kredytu wszystko zależy od tego czy jest on dobry czy zły.
     
  8. Piotr26

    Piotr26 New Member

    Dołączył:
    3 Lipiec 2017
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0

Poleć tę stronę