czy warto brać samochód w leasing?

Dyskusja w 'Leasing dla firm' rozpoczęta przez użytkownika boczek, 29 Sierpień 2013.

  1. boczek

    boczek Member

    Dołączył:
    13 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    55
    Docenione treści:
    1
    witam

    Jak myślicie lepiej wziać kredyt na samochód i zakupić własny czy też wziąć samochód w leasing? Co lepiej się opłaca?
     
  2.  
  3. kras

    kras Member

    Dołączył:
    31 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    0
    Dla mnie odpowiedz jest prosta, jasne że warto brać samochód w leasing. Są o wiele niższe koszty i opłaty...z całą pewnością leasing jest lepszy niż zaciąganie kredytu:)
     
  4. muszka33

    muszka33 Member

    Dołączył:
    6 Wrzesień 2013
    Wiadomości:
    70
    Docenione treści:
    0
    Jeśli masz firmę i na nią bierzesz samochód w leasingu to oczywiscie, że warto znacznie tańsze koszty niż jakbyś miał kredyt podjąć na nowe auto.
     
  5. Finandor

    Finandor New Member

    Dołączył:
    3 Październik 2013
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Zapraszam do kontaktu w sprawie leasingu.
    Koszt przygotowanie oferty jest bezpłatny i niezobowiązujący.
     
  6. biel51

    biel51 Member

    Dołączył:
    10 Październik 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Jeśli ktoś ma swoją firmę, to zasadniczo najlepszym wyjściem jest wzięcie samochodu w leasing. Prywatnie lepiej jest wziąć kredyt.
     
  7. doblo

    doblo New Member

    Dołączył:
    11 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    A jeżeli chodzi o okres leasingu to jaki polecacie?
     
  8. Finandor

    Finandor New Member

    Dołączył:
    3 Październik 2013
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    zdecydowanie polecam leasing, bo jest tańszy niż kredyt.
    Zapraszam do kontaktu w sprawie leasingu.
     
  9. gesiak

    gesiak New Member

    Dołączył:
    10 Marzec 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
  10. Eurofinance

    Eurofinance New Member

    Dołączył:
    13 Lipiec 2015
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Jeżeli prowadzisz firmę to kredyt samochodowy można wrzucić w koszta.
    Leasingu nie można doliczyć, ale na pewno jest atrakcyjniejszy jeżeli zależy Ci na niższych obciążeniach miesięcznych.
    Są leasingodawcy, którzy taki leasing moga udzielić nawet na 10 lat. Po negocjacjach bez wkładu własnego z wykupem
    15-25%

    Pozdrawiam
     
  11. ulicafinansowa_pl

    ulicafinansowa_pl Member

    Dołączył:
    20 Luty 2015
    Wiadomości:
    98
    Docenione treści:
    3
    Leasing wychodzi najtaniej ale wszystko zależy od tego jakie jest późniejsze przeznaczenie samochodu.
     
  12. Rokitka

    Rokitka New Member

    Dołączył:
    30 Wrzesień 2015
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Zdecydowanie zgodzę się z Leasing jest tańszy i bardziej opłacalny, a jeszcze jak skorzysta się z Platformy Finansowej, która daje najniższą ratę to już w ogóle super. Naprawdę genialna.
     
  13. Rycho

    Rycho New Member

    Dołączył:
    4 Luty 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Leasing jest opłacalny gdy firma generuje duże dochody.
     
  14. magda86

    magda86 New Member

    Dołączył:
    28 Sierpień 2016
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Myślę, że warto. Moja firma wzięła auto w leasingu w mBanku i przed tym dość długo rozważałam różne opcje.
    Plusy leasingu to niski wkład własny i oprocentowanie, możliwość uzyskania leasingu już od pierwszego dnia działalności oraz korzystanie z atrakcyjnych produktów dodatkowych, takich jak ubezpieczenia czy karty paliwowe. Dodatkowo rata leasingowa zmniejsza podstawę opodatkowania, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami jest kosztem uzyskania przychodu. Warto także wspomnieć o braku branżowych ograniczeń w zakresie finansowania oraz elastyczności przy spłacie zobowiązania, najczęściej dostosowanej do potrzeb i możliwości przedsiębiorcy.
     
  15. dkfinanse

    dkfinanse New Member

    Dołączył:
    16 Październik 2016
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Leasing na pewno jest tańszy i szybszy do uzyskania. Nawet firmy od 1-go dnia działalności mają możliwość uzyskania finansowania. W razie pomocy możemy zaproponować konkurencyjną ofertę.
     
  16. Gregor_27

    Gregor_27 New Member

    Dołączył:
    4 Listopad 2016
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Podbijam temat - leasing czy raty?
     
  17. pluto

    pluto New Member

    Dołączył:
    6 Listopad 2016
    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Zdecydowanie leasing, a właściwie leasing operacyjny. Najlepszy dla kieszeni, wrzucasz w koszty, masz większą mozliwość negocjowania rabatu, do tego wkład własny najczęściej 10%. Jak wybierzesz dobrą firme leasingową to masz sporo profitów, dlatego dla mnie tylko właśnie ta opcja.
     
  18. szybs25

    szybs25 New Member

    Dołączył:
    9 Listopad 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Czasem nawet może to być 5% :p Sam negocjuję teraz taką opcję, gdzie przy leasingu operacyjnym na auto o wartości około 90-95tys. zł, wkład własny wynosi jedynie 5%, więc jak się szuka to da się znaleźć :D
     
  19. spaceX

    spaceX New Member

    Dołączył:
    21 Listopad 2016
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Zdecydowanie leasing. Wrzucasz w koszty, podatki niższe, na rocznym nie dopłacasz albo mniej. Ja biorę juz drugie auto i inaczej bym nie robił. W dobrych/drogich autach masz opcje, ze zawsze jeździsz nowym wozem. Chcę mercedesa, bo jak zmienili linię nadwozia to aż przyjemnie spojrzeć. W łomiankach masz auto idea. Zobacz co oferują. Ja w Olsztynie i tam mam Aklasę od 899zl
     
  20. Gregor_27

    Gregor_27 New Member

    Dołączył:
    4 Listopad 2016
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    spaceX - dzięki. Nie myślałem o Mercedesie, bo się trochę bałem kosztów, ale jak się trochę poszpera w sieci, to można się nieźle zaskoczyć. Sprawdzę salon, o którym piszesz :) Póki co na środę jestem umówiony w Nivette w Warszawie bo chcę jeszcze mazdę przetestować.
     
  21. spaceX

    spaceX New Member

    Dołączył:
    21 Listopad 2016
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Kolega brał pół roku temu w łomiankach Smarta w leasingu. Dla żony i jest mega zadowolony z obsługi. Serwisu jeszcze nie sprawdził, bo tylko po mieści jeździ. Mnie kończy sie volvo i zaczynam sie rozglądać, chyba skuszę sie na nowego pomimo utraty wartości przy wyjezdzie z salonu. Inaczej leasing. W łomiankach mają teraz promocje czyli 5% wpłaty własnej, a było 10. Ja zamiast Opla wolałbym coś bardziej reprezentacyjnego, nawet jesli miałbym dołożyć 3-4 stówki. Mercedes to jednak mocna marka i półka, jesli nie dwie wyżej. :)
     
Inne zbliżone wątki do: warto brać
Forum Tytuł Data
Leasing dla firm Millenium leasing- czy warto?? 16 Luty 2014
Leasing dla firm Czy mogę wybrać markę samochodu w leasingu? 25 Listopad 2013

Poleć tę stronę