Dochody z pracy na czarno a zdolność.

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika pinior, 27 Grudzień 2013.

  1. pinior

    pinior Member

    Dołączył:
    15 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    0
    Mam takie pytanie. Czy można ująć dochody w pracy na czarno we wniosku o przyznanie kredytu? Czy na tej podstawie można dostać kredyt?
     
  2.  
  3. bartek2

    bartek2 Member

    Dołączył:
    30 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Absolutnie nie! Dochody z pracy na czarno, czyli nieudokumentowane a tym samym nieopodatkowane nie są wliczane do zdolności kredytowej. Nie mają one znaczenia kiedy starasz się o kredyt.
     
  4. autor12

    autor12 Member

    Dołączył:
    8 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    0
    Powyższe wytłumaczenie jest trafne ale jeżeli mamy nieudokumentowane kwoty które wpływają na nasze konto regularnie w okresie nap 6 miesięcy i staramy się w tym samym banku o kredyt może być to dla nas dodatkowy atut ale jak najbardziej nie może być to podstawa naszych dochodów i podstawa starania się o kredyt.
     
  5. mcd

    mcd Member

    Dołączył:
    23 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    0
    Atutem jest to, że są wpływy na konto. Najczęściej bank prosi o udokumentowanie wpływów.
    Jeżeli masz konto w tym samym banku, to wpływy na konto, mogą zdecydować o przyznaniu szybkiego kredytu. Natomiast dużej kwoty nie dostaniesz z samych wpływów.
     
  6. gabrys90

    gabrys90 New Member

    Dołączył:
    21 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Innymi słowy nie przeszkadzają one i mogą nieco zwiększyć zaufanie, lecz nie wpłyną na możliwość uzyskania większej kwoty kredytu, przy obliczaniu zdolności kredytowej.
     
  7. jacek82k

    jacek82k New Member

    Dołączył:
    20 Marzec 2014
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    lepiej uważaj bo jak skarbówka się zapyta skąd masz te $ to będzie problem. Niepłacenie podatków jest karane.
     
  8. konop

    konop New Member

    Dołączył:
    27 Maj 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Co za pytanie :) Jasne że nie możesz ująć, a nawet zrobisz sobie więcej tym problemu, bo przeciez powinieneś się rozliczać :)
     
  9. AlexEfe

    AlexEfe New Member

    Dołączył:
    5 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Zgodzę się z przedmówcą. Mimo tego iż wątek jest nieco starszy, liczę że nie miał Pan żadnych nieprzyjemności. Pozdrawiam
     
  10. Katerinka

    Katerinka New Member

    Dołączył:
    14 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Oczywiście, że nie. Nie dość, że nie uzyskasz kredytu to dodatkowo będziesz mieć nieprzyjemności związane z przyznaniem się do pracy na czarno.
     
  11. Dominik Maset

    Dominik Maset Member

    Dołączył:
    19 Wrzesień 2015
    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    0
    miałem problem jak ująłem więc lepiej nie ryzykować jak chcesz dostać kredyt
     
  12. Money-Partners

    Money-Partners New Member

    Dołączył:
    21 Luty 2016
    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    20
    Nie można raczej, ale są oferty na oświadczenie ;)
     
    PanKredycik i Sbkrogatek lubią to.
  13. deli

    deli New Member

    Dołączył:
    24 Marzec 2016
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Jeżeli chodzi o zdolność to wszędzie najlepiej jest skorzystać jedynie z możliwości wzięcia kredytu, a jak się posiada jedynie dochody z pracy na czarno to będzie niestety dość spory problem. Ja nie miałam zbyt wielkiego dochodu, jednak udało mi się znaleźć firmę , dzięki której kwota pożyczki oraz rata były dla mnie odpowiednie. Najważniejsze to mieć zdolność i odpowiednio dobrać dla siebie ofertę.
     
  14. sarita

    sarita New Member

    Dołączył:
    25 Lipiec 2017
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Zabawne, bo jak się rozliczyć to US zapyta skąd to a jak powiesz, że z pracy na czarno to nie tylko ty masz problem, ale i pracodawca, który najpewniej nadgorliwego pracownika zwolni.
     
  15. kameleon

    kameleon New Member

    Dołączył:
    9 Lipiec 2018
    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Oczywiście, że nie można tak robić. Przecież praca na czarno jest nielegalna...
     
Inne zbliżone wątki do: Dochody pracy
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Dochody z zagranicy. 28 Listopad 2013

Poleć tę stronę