Jaka zdolnosc kredytowa kredyt hipoteczny przy zarobkach 1800 netto ? ? ?

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika mirekz, 15 Kwiecień 2013.

  1. mirekz

    mirekz Guest

    Bardzo prosze o określenie mojej zdolności kredytowej, jeżeli taką mam:

    Wysokość kredytu - 130 000
    Wartość nieruchomości / wkład własny - 140 000/10 000
    Rynek pierwotny/rynek wtórny - wtórny
    Rodzaj nieruchomości - mieszkanie
    Metraż nieruchomości - 30 m2
    Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) - Poznań
    Waluta kredytu - złoty
    Pożądana długość okresu kredytowania - 25 lat
    Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 1/kawaler
    Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc - średnia 2 000 netto / średnia 1 800 netto
    Źródło uzyskiwania dochodów - umowa o prace na czas okreslony; 2 umowa u danego pracodawcy; do XII 2021
    Wiek kredytobiorcy - 25
    Aktualne obciążenia kredytowe - brak
    Historia w BIK - brak

    Pozdrawiam i dziekuje.
     
  2.  
  3. barbarag

    barbarag Member

    Dołączył:
    18 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Historię kredytową możesz sprawdzić w dowolnym banku. Każdy z nich ma nieco inne warunki, co powoduje, że trudno z góry określić jaką masz zdolność kredytową. Jeśli nie chcesz iść do banku wystarczy skorzytsać z kalkulatora kredytowego istniejacego w internecie.
     
  4. aneta1983

    aneta1983 Member

    Dołączył:
    13 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    0
    Last edited by a moderator: 23 Lipiec 2014
  5. kijek

    kijek Member

    Dołączył:
    3 Maj 2013
    Wiadomości:
    35
    Docenione treści:
    0
    Ale kalkulator nie daje nam stu procentowej pewności. Na pewno pomaga ale nie w 100 %:)
     
  6. maga123

    maga123 Member

    Dołączył:
    13 Maj 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Dlaczego myślisz, że kalkulator nie daje nam sto procent pewności. Przeciwnie jeżeli podasz dobrze wszelkie dane, na pewno poprawnie obliczy zdolność kredytową. Dodatkowo nie musisz biegać po bankach aby tam pracownicy ci ją wyliczyli:)
     
  7. pawik

    pawik Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Ja miałem podobną sytuację. Kredyt 130 tysięcy, wartość nieruchomości 140 tysięcy, wkład 10 tysięcy. Dostałem kredyt w Polbanku, w moja zdolność wynosiła ponad 180 tysięcy. Zarobki mniej więcej były takie jak w tym przypadku.
     
  8. policzki

    policzki New Member

    Dołączył:
    27 Maj 2014
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Last edited by a moderator: 23 Lipiec 2014
  9. marek.zajac

    marek.zajac New Member

    Dołączył:
    12 Czerwiec 2014
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Moim zdaniem kalkulatory na zdolność kredytową to bardzo dobra rzecz, aczkolwiek aby mieć 100% pewności jaki kredyt możemy dostać to trzeba jednak udac się do banku na dłuższą chwilę rozmowy. Kalkulator to moim zdaniem narzędzie poglądowe...
     
  10. unosueno

    unosueno New Member

    Dołączył:
    14 Lipiec 2014
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Posiadając takie dane zdolność kredytowa jak najbardziej jest. Z racji zmian dotyczących wkładu własnego do końca 2021 r . obowiązuje 5 % wkładu własnego natomiast od stycznia 2021 r jest to już 10 % czyli w tym przypadku 14000 zł samego wkładu.
    Kredyt przy takich zarobkach na 30 lat zamiast 25l ( można go wcześniej spłacić a rata miesięczna jest niższa )
    Srednio po wstępnych przeliczeniach wygląda to następująco :
    waluta - pln
    okres kredytowania 30 l
    rata kredytu od 700 - 800 zł miesięcznie w zależności od banku
     
    Last edited by a moderator: 23 Lipiec 2014
  11. Jan Jarosz

    Jan Jarosz New Member

    Dołączył:
    4 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Nie ma to jak odpisać na post sprzed roku...
     
  12. AlexEfe

    AlexEfe New Member

    Dołączył:
    5 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Też mi się zdaje, że kalkulator to zaledwie pomoc i pewne narzędzie. Wydaje mi się, że w przypadku takiej poważnej sprawy jak kredyt należałoby się jednak pofatygować do banku i dokładnie omówić całą procedurę, a nie bazować na kalkulatorach w sieci. One mogą cie co najwyżej przygotować do takiej rozmowy z doradcą.
     
  13. Sikorka56

    Sikorka56 New Member

    Dołączył:
    8 Grudzień 2017
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    A co uważacie o kredytach w innych walutach, np we franku brytyjskim? Ja na stronie znalazłam bieżący kurs i prognozę na najbliższy czas. Na co muszę zwracać uwagę biorąc kredyt w innej walucie?

    "Też mi się zdaje, że kalkulator to zaledwie pomoc i pewne narzędzie. Wydaje mi się, że w przypadku takiej poważnej sprawy jak kredyt należałoby się jednak pofatygować do banku i dokładnie omówić całą procedurę, a nie bazować na kalkulatorach w sieci. One mogą cie co najwyżej przygotować do takiej rozmowy z doradcą."

    Moim zdaniem lepiej nie brać kredytu w oparciu o internetowy kalkulator. Można się nim posiłkować, ale nie będzie nigdy 100% rzetelnym źródłem.
     
Inne zbliżone wątki do: Jaka zdolnosc
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Chcę pożyczyć 10 000 zł- jaką muszę mieć zdolność? 9 Luty 2014
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania 27 Grudzień 2017
Zdolność kredytowa zdolność? 23 Październik 2016
Zdolność kredytowa Co ze zdolnością się stało ??? 16 Lipiec 2015

Poleć tę stronę