Jakie dodatkowe dokumenty są wymagane do MdM?

Dyskusja w 'Kredyty Mieszkanie dla Młodych' rozpoczęta przez użytkownika Admin, 14 Luty 2014.

  1. Admin

    Admin Administrator Staff Member

    Dołączył:
    8 Luty 2013
    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1


    Od pierwszego stycznia 2021 roku osoby do 35 roku życia, zainteresowane posiadaniem pierwszego własnego mieszkania czy domu, mogą skorzystać z programu rządowego „Mieszkanie dla młodych”. W jego ramach kredytu udzielają obecnie dwa banki – PKO Bank Polski oraz Bank Pekao, jednak bardzo szybko oferta bankowa zdecydowanie poszerzy się, dzięki czemu wiele osób będzie mogło skorzystać z usług tego banku, który wzbudza ich największe zaufanie.

    Oczywiście, przyznanie kredytu przez bank wiąże się ze spełnieniem szeregu wymagań stawianych przez rząd. Oprócz wieku, charakteru mieszkania czy jego wielkości, każdy kredytobiorca zobowiązuje się przedstawić szereg dokumentów – tu może pojawić się problem, gdyż jest ich naprawdę całkiem sporo i całkiem łatwo jest pogubić się w nich. Przed złożeniem wniosku warto bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie z nich i określić, czy na pewno jesteśmy w stanie skolekcjonować je wszystkie przed wyznaczonym terminem ostatecznym.

    Ogromną rolę odgrywa szereg oświadczeń i stosownych dokumentów, wśród których znajdują się zarówno takie, które zapewniają, że kredytobiorca zobowiązuje się nie prowadzić w danym mieszkaniu działalności gospodarczej, czy po prostu nie wynajmować go i nie udostępniać osobom trzecim.

    Ważne jest także oświadczenie, że mieszkanie, które chcemy nabyć w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”, jest naszą pierwszą nieruchomością. Możliwie jest natomiast wynajmowanie mieszkania, jednak w przypadku nabycia obiektu w ramach programu, kredytobiorca przed upływem sześciu miesięcy zobowiązany jest przenieść się do niego – w tym celu również składa on stosowne pisemne oświadczenie.

    Wymagane jest także przedstawienie takich dokumentów, jak dowód osobisty, skrócony akt stanu cywilnego (w przypadku osób pozostających w związku małżeństwa) czy dokument przedstawiający charakterystyczne cechy nabywanego mieszkania – w tym przede wszystkim jego wielkość oraz cenę ostateczną, jaką zobowiązuje się ponieść zainteresowana osoba (zgodnie z wymaganiami, jakie przedstawia program, z którego chcemy skorzystać).

    W niektórych przypadkach bank może poprosić o przedstawienie dodatkowych dokumentów, jeżeli tylko wobec osoby ubiegającej się o kredyt w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”, posiada jakiekolwiek wątpliwości. Wśród nich mogą znaleźć się między innymi posiadanie czystej historii spłacania poszczególnych rat wcześniejszych kredytów czy chociażby dokumenty przedstawiające dostosowanie się do wszystkich zasad umowy odnośnie posiadanego aktywnego rachunku bankowego.

    Odpowiednie przedstawienie wszystkich dokumentów gwarantuje szybszą odpowiedź ze strony banku. Warto o to zadbać, aby uniknąć wszelkich nieporozumień i komplikacji, które wiązałyby się dodatkowo ze stratą czasu i pieniędzy – kto z nas lubi odwiedzać poszczególne urzędy, prosić o dokumenty i kilka razy sprawdzać, czy aby na pewno niczego nie brakuje?
     
  2.  
  3. marcin55

    marcin55 Member

    Dołączył:
    20 Luty 2014
    Wiadomości:
    56
    Docenione treści:
    0
    Bardzo ciekawa wypowiedz:) Długo interesuję się tym rodzajem dopłat, ponieważ mam nadzieję, że dofinanowanie zostanie mi przyznane. Czyli wychodzi na to, że wyżej wymienione dokumenty wystarczą aby uzyskać dofinansowanie?
     
  4. mcd

    mcd Member

    Dołączył:
    23 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    0
    Niekoniecznie. Są one wymagane, natomiast bank może mieć swoje dodatkowe wymagania.
     
  5. Jatsik

    Jatsik New Member

    Dołączył:
    22 Luty 2014
    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Prawda, ja się akurat o to wszystko dopytałem dobrze na wykładzie na połczyńskiej w niedzielę, przynajmniej wiem jakie formalności mnie czekają, ale grunt, że mieszkanie już zarezerwowane.
     
  6. gesiak

    gesiak New Member

    Dołączył:
    10 Marzec 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Warto może skorzystać z usług doradztwa finansowego, tam wyjaśnią i pozałatwiają wszystkie formalności teoretycznie za free, jedynie dostają prowizję od banku za udzielony kredyt.
     
Inne zbliżone wątki do: Jakie dodatkowe
Forum Tytuł Data
Kredyty Mieszkanie dla Młodych PKO kredyt dla młodych małżeństw -jakie warunki kredytu? 3 Marzec 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Jakie warunki dla singli w MDM w 2014? 28 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Kredyt oszczędnościowy getin bank - jakie są wasze opinie? 19 Luty 2014

Poleć tę stronę