komu płacić? nie wiem co robić.

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika toja9090, 29 Wrzesień 2016.

  1. toja9090

    toja9090 New Member

    Dołączył:
    29 Wrzesień 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Mój mąż zaciągnąl kredyt gdy był jeszcze kawaleremna 40 tysięcy złotych. Nie splacał go. Jestesmy małżenstwem od roku. Dostaliśmy pismo od komornika, ze w ciągu 7 dni mamy zapłacic ponad 60 tysięcy. Na piśmie było napisane "na wniosek wierzyciela wbk ktorego reprezentuje kancelaria prawnicza..." Poszlismydo banku, chcielismy im zaplacic bezposrednio zeby cofneli komornika. W jednej placówce powiedziano nam ze oni juz si tym nie zajmuja tylko kancelaria prawnicza taka i taka w drugiej ze nie ma sprawy i dali nam jakis numer telefonu pod ktory mamy sie zglosic, zadzwonilismy a tam pan podal nam kolejny numer i kolejny az sie pogubilismy z kim mamy juz rozmawiac. Czy mamy napisac pismo do banku czy do kancelari prawniczej? Nie wiem czy maz dostał kiedys pismo ze dlug zostal sprzedany.
     
  2.  
  3. zero-procent

    zero-procent New Member

    Dołączył:
    8 Marzec 2015
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    nie macie zapłacić, tylko mąż ma zapłacić, to ważne bo komornik nie może tknąć twojego majątku, ani wspólnego.
    Na nakazie zapłaty powinien być wierzyciel. Jak maż nie dostał żadnego pisma bo np. nie mieszka na starym adresie, to możliwe ze pisma z sądu szły na "Berdyczów", jak stary jest dług, może można przywrócić termin i podnieść zarzut przedawnienia
    Obecnie banki zbywają zadłużenie, aby nie robić rezerw na niespłacane zobowiązania, więc długi za parę % skupują różne fundusze i to one zapewne są właścicielem długu i z nimi należy rozmawiać.
    Dla dłużnika najkorzystniej jest gdy dług jest nieściągalny, wtedy po umorzeniu sprawy przez komornika można spróbować ugody z wierzycielem i umorzyć sporą część długu.
     
Inne zbliżone wątki do: komu płacić
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Spłata zadłużenia - chcę spłacić ale nie wiem jak, żeby było dobrze 21 Lipiec 2015
Forum dłużników Nie mam szans spłacić długów! Co robić?? 1 Listopad 2013

Poleć tę stronę