kredyt firmowy samozatrudnienie pytanie

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika Jaktak, 8 Wrzesień 2017.

  1. Jaktak

    Jaktak New Member

    Dołączył:
    8 Wrzesień 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam, od 2 miesięcy pracuje na samozatrudnieniu, w służbie zdrowia, w przyszłym roku planuje zaciągnąć kredyt gotówkowy na ok. 60-80 tyś. Rozliczam się według księgi KPiR .

    Dopiero mija drugi miesiąc działalności a moje koszty związane z prowadzeniem firmy ograniczają się tylko do płacenia składki ZUS oraz za usługi biura księgowego, jak na razie przez 2 miesiące nie zapłaciłem żadnego podatku dochodowego, ponieważ wynosił 0 zł, ( czyli podejrzewam że księgowa po prostu prowadzi księgę na zasadzie że moje dochody są na 0) jeśli się mylę to proszę mnie poprawić

    Wystawiam faktury na 5000-6000 pln brutto, czyli na rękę zostaje mi 4500-5000, Chciałbym się dowiedzieć w jakim momencie powinienem zacząć wykazywać swoje dochody i odprowadzać większy podatek dochodowy aby zwiększyć swoje szanse na zaciągnięcie kredytu na taką sumę ( interesuję mnie rata np. 1500 zł przez 4/5 lat)

    Czy powinno być to np. po pół roku, od prowadzenia działalności czy lepiej już teraz nawet zawyżyć sobie dochód i płacić większy podatek aby bez problemowo uzyskać taki kredyt? Jestem młodą osobą, mam 24 lata jakieś 2-3 kredyty za sobą na drobne pożyczki, 1800, 4000 i 9000 zł czyli jakaś tam historia jest.

    Wiec precyzując moją wypowiedź kiedy i w jaki sposób zacząć wykazywać swoje dochody aby wszystko poszło po mojej myśli ? :)
     
  2.  
  3. Fluffy

    Fluffy New Member

    Dołączył:
    10 Marzec 2017
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Myślę, że już byłbyś w stanie uzyskać taki kredyt. Musisz poszukać ofert wśród banków, bo jest szansa, że któryś przydzieli Ci te pieniądze. Skorzystaj z jakiejś porównywarki - np. https://www.forum-kredytowe.pl/ i sam zobacz. Daj znać czy udało się coś załatwić.
     
Inne zbliżone wątki do: kredyt firmowy
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania 27 Grudzień 2017
Zdolność kredytowa Ciąża (zwolnienie lekarskie, urlop macierzyński) a kredyt hipoteczny. 4 Wrzesień 2017
Zdolność kredytowa Pytanie o działkę na kredyt jako wkład własny oraz o leasing 27 Czerwiec 2016

Poleć tę stronę