Kredyt na mieszkanie-3 pokojowe 46 metrow do malego remontu

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika igorek, 5 Marzec 2013.

  1. igorek

    igorek Guest

    Potrzebuje pomocy w wyborze kredytu w mojej-troszke dziwnej sytuacji
    Potrzebuje kredyt na mieszkanie-3 pokojowe 46 metrów do małego remontu.Cena mieszkania w różnych ogłoszeniach to 159-165 tyś zł.
    Moje pieniądze jakiki dysponuje to 30 tyś.10 odkładam na opłaty po zakupie , a 20 chciałbym przeznaczyć na remont tego mieszkania.Tak więc chciałbym kredyt na całość.Mysle że realna cena do wytargowania to 155 tyś.Pytanie-czy możnaby sie dogadać z agentem by na papierze mieszkanie kosztowało nie 155 , a np 170 tyś zł i różnice-15 tyś zakwalifikować jako wpłata własna??
    I jeszcze jedna sprawa.Kredyt chciałbym wziąść z narzeczoną
    ONA-30 lat , zatrudniona na umowe do 2021 roku.2 umowa w tej firmie.Zarobki na ręke to średnio 1400-1500zł i od tej sumy zawsze odprowadzane składki.Pensja od 4 miesięcy wpływa na jej konto , i zawsze jest w całości wypłacana odrazu
    u mnie jest troszke inaczej--mam 31 lat , a w firmie pracuje 10 lat.Zarabiam 2600zł na ręke , ale składki odprowadzane są od najniższej krajowej.Od 4 miesięcy kwota 2600 jako pensja wpływa na moje konto,i wypłacana jest tylko kwota -600-700zł miesięcznie.Na zaświadczeniu też nie ma problemu by napisalimi 2600zł czy potem poświadczyli u jakiegoś agenta.Byle tylko nie trzebabyło przynośić pisma z ZUS-u , bo wiem że pit z US może być niższy , bo przecież mogłem dostac podwyżke.
    Ale z tym pitem--teraz na początku roku--styczeń-luty nie wiem czy pita będzie trzeba przedstawić za 2008 , czy już za 2009 ??
    Kredyt na całe 155 tyś z jak najniższą ratą.Może być nawet w euro
    Z góry dziękuje za odpowiedz i poświęcony czas
     
  2.  
  3. doradcahipo

    doradcahipo Guest

    Witam,
    z kwotą na umowie można zrobić prawie wszystko pod warunkiem , że ma to sens, tj. jeżeli bank wyceni mieszkanie na 150 tys. to nawet jakby w umowie bylo 300 tys. to i tak nie dostanie Pan więcej niż 150 (przy założeniu, ze bank udziela kredytu na 100% LTV).

    Kolejna kwestia - dochody: ING i Kredyt Bank, BGŻ (w zależności od placówki) wymagają tylko zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Trzeba byłoby sprawdzić zdolność, choć wydaje mi się, że przy ok. 2600 netto może wystarczyć na tą kwotę (w PLN). Do EUR w ogóle nie mam przekonania. Sądzę, że bardziej stabilną walutą jest CHF. Choć w tym przypadku banki chcą potwierdzenia wysokości dochodów np. PITem (lub wspomnianym przez Pana zaświadczeniem z ZUS).

    Pozdrawiam serdecznie,
     
Inne zbliżone wątki do: Kredyt mieszkanie-3
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania 27 Grudzień 2017
Zdolność kredytowa kredyt firmowy samozatrudnienie pytanie 8 Wrzesień 2017
Zdolność kredytowa Ciąża (zwolnienie lekarskie, urlop macierzyński) a kredyt hipoteczny. 4 Wrzesień 2017

Poleć tę stronę