Kredyt w innej walucie.

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika konrad29, 27 Październik 2013.

  1. konrad29

    konrad29 Member

    Dołączył:
    10 Październik 2013
    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    0
    Mamy kredyty hipoteczne w złotówkach, frankach szwajcarskich, euro, ale tak naprawdę która opcja jest tą najlepszą obecnie?
     
  2.  
  3. Hubertus

    Hubertus New Member

    Dołączył:
    28 Październik 2013
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Kredyt w CHF trudno teraz dostać, więc w większości wypadków odpada. Biorąc pod uwagę, że PLN za jakiś czas może się zamienić w EUR - choć ciekawe, kiedy Polska przyjmie euro - jest to chyba najlepsza opcja. Ja na miejscu osoby, która bierze kredyt walutowy, bardziej bym się zastanowił, jak później będzie ze spłatą. Pytanie - przewalutowania w banku, kantory stacjonarne czy kantory internetowe?
     
  4. konrad29

    konrad29 Member

    Dołączył:
    10 Październik 2013
    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję. Jednakże chciałem zapytać w takim razie, jeśli dostałbym mimo wszystko kredyt w tych frankach, to czy byłaby to najlepsza opcja?
     
  5. kryska78

    kryska78 Member

    Dołączył:
    17 Listopad 2013
    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    0
    Tak, właśnie tak myślę. Druga opcja w przypadku takiego kredytu będzie o wiele lepsza:)
     
  6. stolnik13

    stolnik13 Member

    Dołączył:
    21 Listopad 2013
    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Opinie są bardzo podzielone, ale wedle mnie najlepsza w tej chwili opcja to kredyt we frankach jako walucie mimo wszystko stabilnej.
     
  7. ratomat_pl

    ratomat_pl New Member

    Dołączył:
    20 Listopad 2013
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dla osób, które posiadają kredyty we franku szwajcarskim stworzono serwis Ratomat, gdzie szybko i taniej niż w bankach można zakupić walutę.
    Serwis wyróżnia przyjazny dla użytkownika interfejs, a także łatwość obsługi.
    Ratomat kompleksowo obsłuży spłatę rat kredytowych. Zawsze powiadomi Cię o terminie i wysokości wpłaty PLN na poczet wymiany. Wystarczy, że w wyznaczonym terminie dokonasz przelewu PLN, a Ratomat zajmie się resztą - wymieni walutę, a następnie zadba, aby w wyznaczonym przez Ciebie terminie CHF lub EUR znalazły się na rachunku bankowym służącym do spłaty rat kredytu.


    Zespół Ratomat
     
  8. Tomek5q

    Tomek5q New Member

    Dołączył:
    17 Marzec 2014
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Ja mam we franku i spłacam bezpośrednio w walucie, a wymieniam przez platformę Amronet.pl. Warunki są mega opłacalne: zamiast spreadu tylko niewielka prowizja, dobry kurs z możliwością negocjacji. Można też wystawić ofertę po samodzielnie zaproponowanym kursie. Kantor przyjazny kredytobiorcom.
     
  9. AlexEfe

    AlexEfe New Member

    Dołączył:
    5 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    franki szwajcarskie? po ostatnich aferach chyba jednak bym się obawiał ;)
     
  10. Katerinka

    Katerinka New Member

    Dołączył:
    14 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Osobiście nie widzę sensu brania kredytu w innej walucie niż się zarabia. Przecież nidgy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy,kursy walut mogą nam spłatać niejednego figla i co wtedy? Jesteśmy zobowiązani do spłaty przez najbliższe kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat.
     
  11. Janek

    Janek Member

    Dołączył:
    15 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Dla większości klientów banków dyskusja o wyborze waluty kredytu hipotecznego jest bezprzedmiotowa. Przecież od 1 lipca, ktoś kto zarabia w złotówkach, nie ma szans na kredyt hipoteczny w euro cy we frankach.
     
Inne zbliżone wątki do: Kredyt innej
Forum Tytuł Data
Kredyty hipoteczne Problem z odpisaniem byłej od kredytu 27 Listopad 2018
Kredyty hipoteczne Czy mamy szansę na kredyt ? 13 Sierpień 2018
Kredyty hipoteczne Kredyt na 500 tys, a 24 lata. 9 Luty 2018
Kredyty hipoteczne banki odmawiają kredytu hipotecznego na zakup działki powyżej 30 arów 31 Maj 2017
Kredyty hipoteczne Jak obniżyć prowizję o kredyt hipoteczny? 10 Marzec 2017

Poleć tę stronę