Czy mam wciagnac w kredyt mieszkaniowy mame albo tate ? Albo oboje rodzicow?

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika lukmil, 15 Kwiecień 2013.

  1. lukmil

    lukmil Guest

    Wysokość kredytu.
    Wartość nieruchomości / wkład własny 280000
    Rynek pierwotny/rynek wtórny. pierwotny
    Rodzaj nieruchomości. mieszkanie
    Metraż nieruchomości
    Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto). Gdańsk
    Stan zaawansowania inwestycji. 2021 albo 2021 rok - oddanie do użytku
    Waluta kredytu. ZŁ albo inna
    Pożądana długość okresu kredytowania.od 30 do x lat
    Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym. 2
    Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc. ( Moje zarobki 1500-1700 zł / msc , mojej dziewczyny 1700zł)
    Źródło uzyskiwania dochodów. ja umowa o prace na czas okreslony , ona u. o prace nieokreslony
    Okres trwania umowy w tył/okres trwania umowy w przód. ja 1 Marzec 2016 ( umowa od 1 Marca 2021, zlecenie od 1 grudnia 2012 do 28 lutego 2021) . ona nieokreslony ( pracuje od 5 lat)
    Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców. ja 23 ona 28
    Aktualne obciążenia kredytowe. kredyt na 5.000 zł . Na 2 lata
    Historia w BIK.

    Mamy razem jakieś szanse na kredyt? Czy mam wciągnąć w kredyt mame (pracuje w banku spółdzielczym) albo tate ? Albo oboje rodziców?
     
  2.  
  3. kijek

    kijek Member

    Dołączył:
    3 Maj 2013
    Wiadomości:
    35
    Docenione treści:
    0
    To zależy w głównej mierze od Twojej chęci. Myślę jednak że nie potrzeba CI żadnej pomocy, ani też udziału rodziców ponieważ sam dostaniesz kredyt hipoteczny na kwotę jaka Cię interesuje.
     
  4. konopia

    konopia New Member

    Dołączył:
    27 Maj 2013
    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Mi się też wydaje że nie ma takiej potrzeby, poza tym zawsze to ryzyko brać kogoś jeszcze do kredytu bo nigdy nie wiadomo jak się rozwinie sytuacja rodzinna i czy kiedyś przez to nie będzie problemów.
     
  5. pawik

    pawik Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Zależy od Ciebie czy chcesz to zrobić i od nich czy nie obawiają się tego. Trzeba brać pod uwagę, że może być różnie w życiu, a biorąc wspólny kredyt, bierzemy też wspólną odpowiedzialność. Usiądźcie, pogadajcie, przemyślcie wszystkie za i przeciw.
     
  6. holmek

    holmek Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    0
    Myślę, że nie ma co wciągać rodziców w długi. Sam sobie poradzisz bez tego. Mama pracuje w Spółdzielczym, ale bynajmniej ja bym odradzał brać kredyt w tym właśnie banku, gdyż na rynku jest wiele ciekawszych ofert kredytowych.
     
  7. Basia70

    Basia70 New Member

    Dołączył:
    30 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Ja też starałabym się brać kredyt bez udziału rodziców, różnie może być. Chyba że pod tym warunkiem znajdziesz lepszą ofertę finansową, wówczas warto wziąć tańszy kredyt, bo w tak długim czasie może być znaczna różnica.
     
  8. rocker

    rocker Member

    Dołączył:
    18 Lipiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Jeśli widniejesz w BIK, to nawet wskazane byłoby wzięcie kredytu na mamę lub tatę. Bez tego to raczej może być trudne wzięcie kredytu, choć wasze zarobki dają wam dużą zdolność kredytową. Poszukajcie w jakim banku jest najtańszy kredyt i gdzie jest w ogóle możliwy. Ja polecam Polbank.
     
Inne zbliżone wątki do: wciagnac kredyt
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania 27 Grudzień 2017
Zdolność kredytowa kredyt firmowy samozatrudnienie pytanie 8 Wrzesień 2017
Zdolność kredytowa Ciąża (zwolnienie lekarskie, urlop macierzyński) a kredyt hipoteczny. 4 Wrzesień 2017

Poleć tę stronę