Czy po podpisaniu rozdzielności majątkowej można od razu zaciągnąć kredyt?

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika fredziu, 5 Marzec 2014.

  1. fredziu

    fredziu New Member

    Dołączył:
    5 Marzec 2014
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    sprawa wygląda dość nietypowo. Z żoną chcemy kupić dom - na co przydałby się kredyt (posiadamy mieszkanie, które może być zabezpieczeniem). Wszystko byłoby proste i łatwe, gdyby nie wspólnota majątkowa. Żona z poprzedniego małżeństwa wyniosła problemy z wcześniejszym kredytem (ex miał płacić - tak ustalił sąd, ale tego nie robił co odbiło się na mojej żonie i została wpisana na liste dłużników nierzetelnych czy jakoś tak). Sprawa o to została wygrana na podstawie przedawnienia, ale z listy ciężko jest się wykreślić i kombinowanie może troche zająć - a dom czeka. Nie ma problemu, żeby podpisać rozdzielność majątkową, bo ja historię kredytową mam idealną i najwyższy score w bik, z tym, że obiło mi się o uszy, że po podpisaniu tej rozdzielności trzeba odczekać jakiś czas przed zaciągnięciem kredytu - niestety google mi nie pomogło. Może jest to jakoś zależne od banku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
     
  2.  
  3. doradca-AVIDA

    doradca-AVIDA New Member

    Dołączył:
    13 Marzec 2014
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Jeśli w dalszym ciągu jest Pan zainteresowany wzięciem kredytu, bardzo proszę o kontakt pod numerem 533 330 904. Jestem doradcą bankowym, współpracuję z 11 bankami i na pewno uda się dobrać odpowiedni do Pana oczekiwań kredyt. Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Chodorowska
     
  4. a.h.80

    a.h.80 New Member

    Dołączył:
    20 Marzec 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Z tego co ja się orientuję to nie ma jakiegoś okresu który trzeba odczekać. Podpisujecie rozdzielność majątkową u notariusza i staje się ona faktem.
     
  5. pomocwkredycie

    pomocwkredycie Member

    Dołączył:
    19 Październik 2013
    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
    Jak najbardziej po rozdzielności majątkowej musi minąć 6 miesięcy, ale nie wszystkie banki to stosują. Natomiast kolejne pytania będzie takie kogo jest te mieszkanie, bo jeśli was obojga to może też tak być, że bank i tak sprawdzi małżonkę w Biku, nie biorąc ją jako współkredytobiorcę. Wszystko zależy jaki to będzie bank i na jakiego doradcę traficie.

    Z poważaniem

    Grzegorz Klimczak

    Doradca Finansowy.

    Kontakt w Profilu
     

Poleć tę stronę