Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne?

Dyskusja w 'Szybkie kredyty' rozpoczęta przez użytkownika maga123, 25 Maj 2013.

  1. maga123

    maga123 Member

    Dołączył:
    13 Maj 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Mam pytanie identyczne jak w temacie. Zastanawiam się nad pożyczką pozabankową. Jednak nie wiem czy taka pożyczka jest w pełni bezpieczna? Czy nikt mnie tu nie wykiwa? Czy ktoś brał już taką pożyczkę?
     
  2.  
  3. ciukoretka

    ciukoretka New Member

    Dołączył:
    29 Maj 2013
    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    To zależy na jaką firmę się zdecydujesz, jest ich masa na rynku, jeśli już musisz to lepiej zdecyduj się na taką, która ma już jakąś renomę na rynku, a nie która jest mało znana.
     
  4. holmek

    holmek Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    0
    Pożyczki poza bankiem generują pewne ryzyko, ale najlepiej jest w takiej sytuacji zrobić pewnego rodzaju wywiad środowiskowy i zorientować sie czy dana firma jest uczciwa i nie poniesiemy w wyniku podpisania umowy kredytowej dużych strat.
     
  5. Sebek

    Sebek New Member

    Dołączył:
    18 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    To zależy na co się trafi, nie można uogólniać. Trzeba sprawdzać opinie, posiadane certyfikaty. To samo dotyczy lombardów. I dokładnie czytać umowę. Chociaż w lombardach fajne jest to, że zastawiasz rzecz a jak nie masz pieniędzy do oddania to po prostu nie otrzymasz jej z powrotem, a w zwykłych pożyczkach naliczają ci gigantyczne odsetki.
     
  6. Dominik Maset

    Dominik Maset Member

    Dołączył:
    19 Wrzesień 2015
    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    0
    no wlasnie lombardy najlepsze :)
     
  7. lativa

    lativa New Member

    Dołączył:
    16 Marzec 2016
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Raczej bym unikała takich pożyczek, nawet nie brałam pod uwagę jak szukałam czegoś dla siebie... swoją brałam w sygmie, nie za dużo 3000zł, kończę spłacać ale myślę żeby wziąć jeszcze na wakacyjny wyjazd póki ceny w biurach podróży są w miarę korzystne
     
  8. Ania890

    Ania890 New Member

    Dołączył:
    13 Marzec 2016
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    1
    Brałam pożyczkę w Profi Credit. I przyznam, że jest tak strasznie jak wszyscy mówią. Pieniądze dostałam bardzo szybko, ze spłatą rat nie miałam problemów. Pamiętaj tylko o przeczytaniu umowy!
     
  9. pozyczkamaxx

    pozyczkamaxx Member

    Dołączył:
    28 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    0
    Patrz lepiej co piszesz...
    A dalej:
    To teraz się decyduj bo w innych postach piszesz, że jest ok, tutaj piszesz, że jest "strasznie" (cokolwiek by to nie znaczyło). Pomijam już, że to typowy spam.
     
  10. aragz

    aragz New Member

    Dołączył:
    22 Listopad 2016
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Bezpieczne pod warunkiem że korzystamy z oferty bezpiecznych firm a więc takich które po pierwsze nie wymagaj wpłacania wysokich przedpłat czy opłat przygotowawczych przed przyznaniem pożyczki oraz posiadają akceptowalne koszta pożyczek a więc nie większe nie przekraczające dwu krotności pożyczanej kwoty. Pod tym kątem wybór spory.. wystarczy spojrzeć na oferty Wongi, Ratki czy Solven.
     
  11. Michał010

    Michał010 New Member

    Dołączył:
    23 Listopad 2016
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Najważniejsze to czytać wszystko do końca. To podstawa, zmniejszamy wtedy ryzyko, że nie będziemy czegoś świadomi podczas zaciągania pożyczki. Ale to tak jak w przypadku innych pożyczek - zawsze trzeba czytać wszystko.
     
  12. mania warszawa

    mania warszawa New Member

    Dołączył:
    24 Listopad 2016
    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    0
    Mieliśmy w wakacje niespodziewany duży wydatek, zalało nam mieszkanie, a ubezpieczyciel się na nas wypiął, znalazł paragraf, która go zabezpieczał i nie musiał nam wypłacać odszkodowania, nie będę wchodziła w szczegóły, niemiła sytuacja. W lipcu wzięłam 5 tys w Profi Credit , ja i mąż jesteśmy pracujący więc w ciągu 1 roku udało się spokojnie spłacić, tylko akurat byliśmy spłukani, bo wydaliśmy w czerwcu na wakacje rodzinne w 4 osoby.
     
  13. Blazej_Rad

    Blazej_Rad New Member

    Dołączył:
    11 Styczeń 2017
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    podzielam zdanie poprzednika - wszystko jest dla ludzi, ale trzeba czytać wszystko od deski do deski! ja z dwa lata temu brałem malą pożyczkę w kredytach chwilówkach, ale zanim to zrobiłem, to nosiłem się z zamiarem chyba dwa miesiące (bo aż tak szybko nie potrzebowałem). niemniej jednak polecam firmę, szybko i dyskretnie
     
  14. Malina22

    Malina22 New Member

    Dołączył:
    14 Luty 2017
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Tak właśnie - warto czytać ze zrozumieniem, a w razie wątpliwości pytać pracowników firm pożyczkowych. Ja też miałam obawy, jak decydowałam się na chwilówkę, ale wypytałam o wszystko co było dla mnie istotne. Pani z Kasomatu wykazała się dużą cierpliwością i rzetelnością w tym temacie.
     
Inne zbliżone wątki do: pożyczki pozabankowe
Forum Tytuł Data
Szybkie kredyty Potrzebujesz pożyczki bez sprawdzania bik? 12 Marzec 2015
Szybkie kredyty Gdzie faktycznie można dostać pożyczki od zaraz ? 5 Marzec 2014
Szybkie kredyty Wysłanie sms w celu otrzymania pożyczki - czy to naciąganie? 13 Lipiec 2013

Poleć tę stronę