Dług wobec uczelni

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika Gazda123, 25 Marzec 2013.

  1. Gazda123

    Gazda123 Member

    Dołączył:
    25 Marzec 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Poradźcie mi co mam zrobić. Uczęszczałam 2 lata temu na studia zaoczne. Miesięcznie płaciłam około 250 zł. Po pół roku przerwałam naukę ale nie doczytałam umowy w której pisze, że samoistnie poprzez nie przystąpienie do egzaminów nie zostanę skreślona, lecz dopiero muszę złożyć wniosek. Nie wiedziałam o tym, a koszty rosły. Niedawno przyszło wezwanie do zapłaty ponad 6000 złotych, w tym 1000 zł odsetek...I jestem w kropce..nie pracuję, nie mam z czego tego spłacić. Zagrozili że wpiszą mnie do KRD. Miał ktoś z Was podobny przypadek? Co zrobić w tej sytuacji. Jakie konsekwencję poniosę jeśli wpiszą mnie do KRD????
     
  2.  
  3. milosz123

    milosz123 New Member

    Dołączył:
    1 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    0
    Ja mam podobą sytuację i też szukam ratunku...nie mam pojęcia co zrobić. Tak samo mam dług na uczelni której nie skończyłem....Wiecie coś na ten temat. A jeśli faktycznie wpiszą nas do KRD?? Co wtedy jakie są minusy takiej sytuacji??
     
  4. Gazda123

    Gazda123 Member

    Dołączył:
    25 Marzec 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Mnie właśnie już wpisali do KRD :( przyszło oficjalne zawiadomienie, że na 10 lat widnieje w spisie dłuzników.:(wypiszą mnie tylko wówczas kiedy zapłacę dług uczelni...ale skąd wziąć takie pieniądze, jak nie pracuję zawodowo?? Z kolei kredytu nie dostanę....znacie jakieś rozwiazanie??
     
  5. marcina

    marcina Member

    Dołączył:
    13 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    0
    Jeżeli jesteście wpisani do KRD nie możecie wziąć kredytu przez najbliższe 10 lat chyba, że wcześniej spłacicie zobowiązanie. Jednakże windykacja nie może wam zająć wynagrodzenia. Aby to zrobić musi się odbyć sprawa w sądzie i musi nastąpić uzasadniony wyrok. Potem na nasze wynagrodzenie może wejść komornik.
     
  6. ciukoretka

    ciukoretka New Member

    Dołączył:
    29 Maj 2013
    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Hehe no nie zostaje ci nic innego jak na przyszłość czytać umowę dokładnie, a teraz załatw pożyczkę pozabankową, którą można łatwo uzyskać i jak najprędzej to spłać.
     
  7. skuteczna_pomoc

    skuteczna_pomoc New Member

    Dołączył:
    14 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    To nie jest tak do końca, że nie możesz wziąć kredytu jak jesteś wpisana w KRD. Są banki, które nie sprawdzają tego rejestru, ponadto często SKOKi nie sprawdzają, czasem jakieś małe banki spółdzielcze. Mogę podpowiedzieć że z KRD, także z BIK (jeśli nie minął okres 5 lat) wpis może usunąć jedynie podmiot który go dokonał. W praktyce oznacza to, że trzeba się z bankiem porozumieć, a najlepiej spróbować zrestrukturyzować umowę / czasem, podpisać umowę ugody z warunkiem usunięcia wpisu.

    Czyli inaczej mówiąc - postaraj się rozłożyć dług na raty, a jak się zgodzą poproś o usunięcie wpisu (najlepiej miej to na piśmie).
     
  8. koniuszek

    koniuszek Member

    Dołączył:
    7 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    42
    Docenione treści:
    0
    Prośby tu nie pomogą. Musisz po prostu spłacić zadłużenie. Podjąć pracę i zarobić na to. możesz jedynie prosić o rozłożenie spłaty w ratach i jednocześnie nie wpisywanie do KRD. Na przyszłość - czytaj wszelkie regulaminy.
     
Inne zbliżone wątki do: Dług wobec
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Długi, otwieranie konta bankowego i przelewy na nie. 5 Sierpień 2018
Forum dłużników Jak wyjść z długów - darmowy poradnik 13 Styczeń 2018
Forum dłużników Brak wyjścia z długów 11 Grudzień 2017
Forum dłużników Proszę o pomoc! Przez byłego partnera zostałam z długiem 24 Sierpień 2017
Forum dłużników Szukam pomocy jak wyjść z długów 24 Kwiecień 2017

Poleć tę stronę