Długi, otwieranie konta bankowego i przelewy na nie.

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika d.f.91, 5 Sierpień 2018.

  1. d.f.91

    d.f.91 New Member

    Dołączył:
    5 Sierpień 2018
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam i z góry proszę o wyrozumiałość, ponieważ w tych "dziedzinach" nie jestem biegły.
    Od kilku lat jestem osobą niepełnosprawną i jedyny mój obecny dochód to zasiłek 604zł z opieki społecznej.
    Mam 28 lat i długi spowodowane kilkoma niespłaconymi pożyczkami w firmach typu Provident czy Vivus + kary umowne od operatorów telefonii i internetu. Łącznie może być tego z 10 tysięcy złotych, nie wiem, dokładnie nigdy nie liczyłem.
    Zanim się zadłużyłem posiadałem rachunek w jednym z banków jednak już parę lat z niego nie korzystałem z powodu wspomnianego zadłużenia i obecnie chyba sami rozwiązali ze mną umowę, nawet nie wiem dokładnie.

    Rzecz w tym, że chciałbym podjąć pracę zarobkową - przez internet, z powodu fizycznej niepełnosprawności. Jedna z firm przelewa wynagrodzenie na konto PayPal. Inne bezpośrednio na konto osobiste w zwykłym banku. I teraz w związku z tym mam pytania...

    1. Czy komornik oraz te wszystkie firmy windykacyjne dowiedzą się o moim koncie PayPal oraz czy są w stanie z takiego konta "ściągać" długi?

    2. Jak wyżej tylko czy dowiedzą się o nowo otworzonym rachunku w którymś z polskich banków - zapewne tak, no i czy drobne wpływy, zarobki łącznie rzędu kilkuset złotych miesięcznie będą mi zabierane?
    Czytałem trochę o kwocie wolnej od potrąceń (bodajże 1530zł) ale nie wiem czy mnie to też dotyczy. W końcu piszą, że chodzi o pracowników zatrudnionych na umowę o prace. Ja natomiast nie będę miał z pewnością żadnej umowy;
    Pomijając wynagrodzenie za pracę to weźmy za przykład zwykły przelew który przychodzi na moje konto - np. od znajomego czy właśnie z tytułu podjętej pracy(bądź wypłata z PayPal) bo tak to będzie wyglądało - jak zwykły przelew.

    3. Jeżeli moje 200,300 czy powiedzmy 400zł dochodu z tego typu pracy dorywczej podlega zajęciu przez komornika czy inne instytucje(np. sąd) to w jakim stopniu?

    A może nie muszę o tym myśleć i śmiało mogę założyć konto w wybranym przez siebie banku bez obaw, że będą mi zabierane?

    Bardzo proszę o pomoc ludzi z większym doświadczeniem w tego typu sprawach. To chyba jasne, że nie zamierzam pracować na długi, tym bardziej, że jestem w trudnej sytuacji(niepełnosprawność).

    Z góry dziękuje za odpowiedź.

    Pozdrawiam.
     
  2.  
  3. Slawek69

    Slawek69 New Member

    Dołączył:
    7 Sierpień 2018
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Czy ma PankomornikaP
     
  4. d.f.91

    d.f.91 New Member

    Dołączył:
    5 Sierpień 2018
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam i przepraszam, że tak długo zwlekałem z odpowiedzią.
    Swoją drogą dziwię się, że tylko jedna osoba była w stanie pochylić się nad moim problemem i cokolwiek odpowiedzieć.

    @Slawek69

    W tej chwili już nie mam komornika. Parę lat temu miałem ale to w związku z grzywnami za różne głupoty młodości. Natomiast długi opisane w pierwszym poście tj Play, T-Mobile, Vivus, Provident, coś jeszcze się znajdzie - to wszystko zostało sprzedane (tak to się chyba mówi) firmom windykacyjnym (Kruk i inne) także nie nachodzi mnie w związku z tym komornik. Zresztą i tak nie posiadam żadnego dochodu, a dom w którym mieszkam od urodzenia jest obecnie własnością mamy - nie przeprowadziliśmy celowo sprawy spadkowej po śmierci ojca, w obawie, że mogą zabrać dom za długi moje lub mojego brata...
    Jedynie lokalny dostawca internetu skierował do komornika o 1000zł ale egzekucja jak zwykle bezskuteczna.

    To tyle, proszę Cię Sławek o odpowiedź i co proponujesz lub co masz na myśli. Co zmienia fakt komornika na karku...?
     
  5. Slawek69

    Slawek69 New Member

    Dołączył:
    7 Sierpień 2018
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Podaj swojego maila lub pisz s.grzela69@interia , jest kilka kwesti do omowienia
     
Inne zbliżone wątki do: Długi otwieranie
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Proszę o pomoc! Przez byłego partnera zostałam z długiem 24 Sierpień 2017
Forum dłużników Długi a wyjazd za granice 8 Sierpień 2016
Forum dłużników Kolosalne długi w chwilówkach nie mam pracy 16 Luty 2016
Forum dłużników Kredyt na długi 10 Czerwiec 2015
Forum dłużników Poszukiwane osoby, które podżyrowały pożyczkę, a teraz spłacają cudze długi 15 Wrzesień 2014

Poleć tę stronę