Jak uratowac mieszkanie przed egzekucja komornicza?

Dyskusja w 'Forum dłużników' rozpoczęta przez użytkownika justyna, 14 Luty 2013.

  1. justyna

    justyna Guest

    Otóż kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy sie o ogromnych długach rodziców mojego męża. Teściowa juz w kwietniu pożyczała od mojej mamy pieniądze. Potem przyszła do nas i kolejny raz do mojej mamy. Az w końcu zaczęliśmy sie zastanawiać co sie dzieje, dlaczego musi ciągle pożyczać. Oczywiście tłumaczyła, że ma kilka kredytów i czeka na przepis spółdzielczego mieszkania, a zaraz potem dostanie hipoteczny kredyt konsolidacyjny, pieniądze nam odda i będzie miała mniejsza ratę kredytu.
    W lipcu podpisali akt notarialny i stali sie oficjalnie właścicielami mieszkania. Mimo to żaden bank nie chce udzielić konsolidacji.

    Po pierwsze: kwota zadłużenia 142 tys. złotych!!!!
    Po drugie brak zdolności kredytowej, za niskie dochody, i wiek kredytobiorców. To wszystko nie daje cienia szans na wyjście z tej sytuacji. Do tego ciągłe kłamstwa teściowej o ilości kretów. Dopiero wczoraj teść powiedział ile konkretnie maja tego zadłużenia. Myśleliśmy nawet o wzięciu kredytu pod zastaw naszej hipoteki, ale niestety my tez nie mamy zdolności kredowej, tym bardziej na kwotę 150 tysięcy!!!

    Teraz stoimy przed widmem komornika. Gdyby nie wykupili tego mieszkania to nie było by problemu. Komornik zabrał by im z renty i emerytury po 25%, a mieszkania spółdzielczego by nie mógł zająć.

    Pisała Pani, ze rodzicom udało sie uratować mieszkanie przed egzekucją komorniczą. Jeżeli mogę wiedzieć jak to zrobiliście byłabym wdzięczna. Wiem, ze nie uciekną przed komornikiem, ale może chociaż będą mieli gdzie mieszkać.

    Proszę o pomoc i życzę wytrwałości w walce:)

    Pozdrawiam Justyna.
     
  2.  
  3. tobiaszka

    tobiaszka Guest

    Szczerze mówiąc, nie wiem czy powinnam odpowiadac bo tez mam obawy przed tym,kto się o to pyta i czy sobie nei zrobię tym problemów. Czy nie jest Pani jakims podstawionym windykatorem bądź kimś jeszcze bardziej dokuczliwym:)

    W moich postach jest wszystko napisane dośc jasno co zrobiliśmy, zresztą propozycje forumowiczów mówią jasno co zrobić

    Przepraszam za mój brak zaufania, ale życie mnie nauczyło,że nei można ślepo wierzyć ludziom, bo potem za to obrywam. Jeśli nie jesteś kimś za kogo moge Cie brać to mam nadzieję,że mi wybaczysz.
    Bezpieczniej bedzie jak swoja sytuację i takie samo pytanie zadasz na forum ogólnym, tam Ci poradza co zrobić jeśli nei zrozumialas niczego z treści postów.
    Pozdrawiam
     
    marica154 lubi to.
  4. Justyna

    Justyna Guest

    Widze ze juz posty dużo Pani wyjaśniły.Przepisze Pani mieszkanie u notariusza na kogoś z rodziny, najbliższa osobę aby podatku nie płacić i niech sie Pani nei obawia, jeśli na mieszkaniu nie ma żadnych obciążeń, to coś tzreba w tym kierunku zrobić aby oni nei znaleźli sie na bruku. Komornik ściąga najpierw z dochodów, potem na prośbe wierzycieli może szukac innych źródeł odzyskania długu, ale z tego co wiem, banki sie w to póki co nie bawią, tym bardziej jeśli zadłużenie jest w kilku bankach na mniejsze kwoty.

    Przepisanie mieszkania może byc z całym dobytkiem jaki sie w nim znajduje,wiec nawet mebli komornik nie zabierze. Długi cały czas beda wisiały nad teściami, póki zyja. Oczywiście w spadku dostajemy długi po rodzicach, ale tylko po ich śmierci i wtedy mamy pół roku na to aby zrzec sie spadku w całości.Jeśli teście mogą to niech spłacają nawet po trochę te długi,które zaciągneli.To zawsze przedłuża czas wszczęcia sprawy u komornika.

    Moi rodzice sa w na tyle gorszej sytuacji ,że ich dochody nei pozwalaja na to aby cokolwiek spłacać, bo musza jakos życ, a mają jeszcze długi które spłacają u rodziny i znajomych. Mam nadzieje że pomogłam. Pozdrawiam
     
  5. Justyna

    Justyna Guest

    Dziękuje za odpowiedz.
    Rozumiem pani obawy, ale naprawdę mówię szczerze i nie mam tutaj żadnych złych intencji.
    Po prostu znaleźliśmy sie podobnie jak pani, przed faktem dokonanym i szukałam w internecie jakiegoś wyjścia z tej sytuacji, az trafiłam na to forum. Pisała pani, ze uratowaliście mieszkanie tzn. " zostało w rodzinie", ale nie pisze już pani jak prawnie można to załatwić. Dlatego tez postanowiłam napisać prywatna wiadomość.

    Myśleliśmy o przepisaniu mieszkania na jednego z braci męża, który mieszka z nimi. Ale wystraszyłam sie jak przeczytałam, ze w takiej sytuacji jakiej sa teście, można nazwać to wyzbywaniem sie majątku przez dłużnika i grozi nawet wiezieniem. A w ostateczności banki mogłyby domagać sie spłaty kredytu od nowego właściciela.
    Dodatkowo teściowa twierdzi, ze nie mogą sprzedać mieszkania przez następne 5 lat. Sytuacja bez wyjścia:( Tylko czekac na eksmije.

    Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz.
     
  6. Justy

    Justy Guest

    Dzieki za odpowiedz i podpowiedz z tym przepisaniem mieszkania z całym dobytkiem w środku. O tym bym nie pomyślała:)

    U teściów tez nie jest dobrze. Teściowa ma 829 zł emerytury, teść 1150. Do tego renta socjalna syna około 570 zł (on mieszka z nimi), dodatkowo dorabia u mojego męża. teściowa trochę sie zagalopowała. Kiedy pytaliśmy skąd takie długi ona mówiła, ze wzięła coś na raty, kiedy spłaciła cześć, banki przysyłały oferty z nowym kredytem, a ona chodziła i brała. Potem namawiała teścia żeby brał na siebie kolejne bo jej już było ciężko spłacać. Ciągle liczyła na to że jak już będzie miała mieszkanie na własność to dostanie konsolidacje i mniejsza ratę do płacenia. Największych długów narobili w ciągu ostatniego roku, byliśmy przerażeni kiedy nam pokazała kupę papierów i umów kredytowych. Nazbierało się tego około 20 kredytów z łączną ratą miesięcznie około 4000 zł!!!! Na domiar złego kilka dni temu przyznała się, że ma także 2 pożyczki prywatne i co tydzień musi płacić około 200 zł. Czyli całą swoją emeryturę oddaje do providenta. Tak jeszcze przez 6 miesięcy... Teraz tylko płacze i płacze, a telefon ciagle dzwoni i windykatorzy pukają do drzwi. My nie śpimy po nocach i myślimy co zrobić żeby nie zostali na bruku.

    Dobrze, ze trafiłam na to forum i znaleźli się życzliwi ludzie którzy pomogą i doradzą. Pani wie najlepiej co to znaczy. dziękuje jeszcze raz za wiadomośc, będe piasała co dalej załatwilismy i jak wyglada sprawa.

    Pozdrawiam i życzę wytrwałości i cierpliwości.
     
  7. marica154

    marica154 New Member

    Dołączył:
    27 Wrzesień 2013
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    witam jestem w podobnej sytuacji błagam pomóżcie co robić żeby uratować mieszkanie...
    dodam,że jestem osobą samotną nie mam żadnej rodziny i nikt nie może mi pomóc jeśli wywalą mnie z mieszkania czeka mnie noclegownia dla bezdomnych...czytałam,że znaleźliście wyjęcie z tej sytuacji więc bardzo proszę o podpowiedź,bo ja nie mam już pomysłu...
     
  8. justyna

    justyna New Member

    Dołączył:
    27 Luty 2014
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam jestem wpodobnej sytuacji komornik chce nam zabrac mieszkanie a licytacja ma sie ponoc odbyc 25 marca ma prozbe co mamy zrobic aby nie stracic tego mieszkania
     
  9. magdalena555

    magdalena555 New Member

    Dołączył:
    3 Kwiecień 2014
    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    0
  10. wyjsczdlugow_pl

    wyjsczdlugow_pl New Member

    Dołączył:
    16 Kwiecień 2014
    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Witam Państwa,

    na wstępie chcę zaznaczyć, że nie powinno się udzielać porad prawnych w momencie kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy na dany temat. Czytam tutaj porady uczestników forum, aby na ostatnim etapie windykacji, kiedy już komornik zaczyna działać, przepisać mieszkanie na bliską osobę i rzekomo ma to skutkować uwolnieniem nieruchomości od jej licytacji, czy zajęcia przez wierzyciela. Proszę poczytać o skardze pauliańskiej i konsekwencjach takiego działania jak tu Państwo doradzacie. Wyzbywanie się majątku ze szkodą dla wierzycieli, nigdy nie przejdzie na tym etapie. Takie działania skutkować będą jedynie problemami prawnymi oraz niepotrzebnymi kosztami. Przecież każda nieruchomość ma KW, trzeba zapłacić podatek od takiej transakcji, naprawdę ktoś z Państwa myśli, że komornik nie dojdzie do tego? Tym bardziej jeśli miałaby to być darowizna! Na zdrowy rozum... mam wierzycieli, jedyny majątek to nieruchomość, a ja tuż przed wejściem komornika przepisuje poprzez darowiznę mieszkanie na najbliższą osobę z rodziny.

    Art. 527 kc stanowi, że: Gdy wskutek czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli osoba trzecia uzyskała korzyść majątkową, każdy z wierzycieli może żądać uznania tej czynności za bezskuteczną w stosunku do niego, jeżeli dłużnik działał ze świadomością pokrzywdzenia wierzycieli, a osoba trzecia o tym wiedziała lub przy zachowaniu należytej staranności mogła się dowiedzieć.
     
  11. magdalena555

    magdalena555 New Member

    Dołączył:
    3 Kwiecień 2014
    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    0
    nie wiem kto tu komu doradzał o przepisaniu nieruchomości na bliską osobę itd ale pozostawię to bez komentarza

    proszę się więcej tu nie reklamować i czytać dobrze fora bo TO FORUM JEST DLA LUDZI Z PROBLEMAMI
     
  12. wyjsczdlugow_pl

    wyjsczdlugow_pl New Member

    Dołączył:
    16 Kwiecień 2014
    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Proponuję przeczytać od początku wypowiedzi Pani Justyny, zanim następnym razem będzie chciała Pani wbić w kogoś szpilę.
    Natomiast co do drugiej części Pani wypowiedzi: Przed wejściem na forum widzę informację: "Forum dla osób zadłużonych majach długi, szukających sposobu nja wyjście z pętli kredytowej.", a po wejściu na forum, że jest to "Forum dłużników to forum dla osób tonących w długach i szukających sposobu na wyjście z długów. Doświadczenia i opinie."

    Podsumowując, śmiem twierdzić że o wiele większą wartość można wynieść z mojej wypowiedzi, niż z Pani uszczypliwości. Rozumiem, że w Pani opinii zadawać pytania i udzielać na nie odpowiedzi mają tu tylko "ludzie z problemami"? Może zakaże Pani jeszcze wypowiedzi każdemu prawnikowi, który bezpłatnie udziela tu porady? Jakoś nie widzę, żeby była Pani moderatorem na tym forum.
     
  13. d7000

    d7000 New Member

    Dołączył:
    9 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam mam pytanie jedna osoba z mojej rodziny kupiła kiedyś hotel od starszej kobiety niestety ich głupota doprowadziła o tego ze jak radziłem im by sprawdzili czy hotel niejest zadłużony to powiedzieli ze nie a wrazie gdyby było to się spłaci tak powiedzieli niestety po kupnie hotelu dowiedziałem się ze ma około 3 mln długu dlatego mi cena zakupu niepasowała no ale cóż zdaża się hotel dość dobrze szedł ale postanowili go przekszatałcic w prywatny dom opieki spłacali dług ale bank potem się wypiął na nich i uniewaznił kredyt i tu się zaczeły schody wszedł komornik spisał wszystko poblokował konta i w lutym bedzie licytacja co mozna zrobić bym mógł im poradzić by niestracili tej działalności tymbardziej ze mają full klientów i robią swoje chcą spłącać ale niemoga bo komornik wszystko zabiera anawet dowiedziałem się od znajomych pracowników banku którzy niepowinni udzielać informacji ale udzielili ze podwójnie kasuje z konta a oni niemają zaco przesto opłącić rachuków i spłącać rat zadłużeenia dowiedziałę się też ze komornik chce przejąć ten dom dla sebie ale pod iną osobę bo jest dochodowym interesem chciałbym im poradzić ale niejestem w stanie achciałbym im dać chociaż jakąś nadzieję tym bardziej ze komornik tak samo jak i bank niechą rozmawiać jesli odblokował by konta firmy oni mogli by spłącać zadłużenie a dopiero potem rachunki itp wypłąty dla pracowników są to naprawdę dobrzy ludzie bo niejacyś pazerni co chcieli se szybko dorobić kazdy grosz by oddali by mogli by zrobić coś dobrego dla ludzi najgorsze ze komornik o którym oczywiscie się dowiedziałem ładnie poczna bo zdązył się pochwalić mojej znajomej która musiała nieźle się wysilić by się znim zaprzyjaźnić powiedział jej ze on to przejmie na inną osobę by nic niebyło i ze przy licytacji wszystko bedzie jasne normalnie sprawa dla reportera ale upubliczniać jej niechce chciałbym tym ludziom pomóc niestety niemam tyle pieniedzy by pójść na licytację i wykupić ich obiekt a zrobił bym to by tylko go niestracili przepraszam zgóry za pismo ale niechciało mi się poprawiać czekam na info najlepiej prywatnie bo są w polsce osoby które niezawsze powiny widziec co sie dzieje w tej polsce
     
  14. ulyses

    ulyses New Member

    Dołączył:
    23 Grudzień 2014
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    W takim wypadku polecam skontaktować się ze specjalistami od oddłużenia. Mam tutaj namiary na firmę z Lublina, i skutecznie (z tego co słyszałem) zajmują się oddłużaniem firm i osób prywatnych. Zostaw dane kontaktowe i do Ciebie oddzwonią i pomogą wyjaśnić parę spraw. Myślę, że sama konsultacja dużo Ci da.
    kredyt-zaufania.pl/oddluzenia
     
  15. BPIConsulting

    BPIConsulting New Member

    Dołączył:
    26 Wrzesień 2014
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Proszę napisać na mateusz.kiszlo [malpa] bpiconsulting [kropka] com [kropka] pl. Może będziemy w stanie pomóc.
     
  16. Sebek

    Sebek New Member

    Dołączył:
    18 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Z przyjęciem spadku trzeba uważać....
     
  17. kavol

    kavol New Member

    Dołączył:
    26 Luty 2015
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Na lexperto.pl masz darmową konsultacje z prawnikami polecam!
     
  18. POMOC DLA ZADŁUŻONYCH

    POMOC DLA ZADŁUŻONYCH New Member

    Dołączył:
    21 Sierpień 2016
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Firma z bogatym doświadczeniem na rynku finansowym i windykacyjnym oferuje usługi w zakresie pomocy dla zadłużonych. Pomagamy w polubownym spłaceniu swoich zadłużeń, rozmowach z negocjatorami firm windykacyjnych, windykacji bankowej, a także komornikami.

    Wieloletnie doświadczenie w pracy z wierzycielami daje gwarancje skuteczności. Nasze działania pozwalają zapobiec licytacji nieruchomości, także gdy sprawy są już na etapie egzekucji komorniczej.

    Prowadzone przez nas czynności prowadzą do pozbycia się komornika, a co za tym idzie zwolnienia z wszelkich dokonanych w toku postępowania komorniczego zajęć.

    Oferujemy fachową i skuteczną pomoc. Indywidualne podejście do każdej sprawy oraz dokładna analiza pozwala nam na wybranie najlepszego rozwiązania dla naszego Klienta.

    Nie działamy jak inne firmy, oferujące podobne usługi wyłącznie przez określony czas i za wysokie wynagrodzenie

    Działamy na podstawie umowy, wykorzytując wszelkie możliwe środki odwoławcze przez pełen okres wymagany do pozytywnego zamknięcia sprawy.

    Szanujemy naszych Klientów, chcemy im pomóc nie narażając na kolejne zbędne wydatki i długi, dlatego też w kwestii wynagrodzenia jesteśmy elastyczni i pomagamy za najniższe stawki.

    Zapraszamy do kontaktu:

    Tel.: +48 575 727 666
     
Inne zbliżone wątki do: uratowac mieszkanie
Forum Tytuł Data
Forum dłużników Czy windykator może zająć mieszkanie? 1 Listopad 2013
Forum dłużników Komornik mówi że zabierze mieszkanie - mieszkam sama z synkiem! 1 Listopad 2013
Forum dłużników Tescie maja ogromne dlugi, jak ratowac mieszkanie przed komornikiem? 14 Luty 2013

Poleć tę stronę