Jak wynagradzany jest doradca kredytowy? Kto mu placi - klient?

Dyskusja w 'Forum kredytowe' rozpoczęta przez użytkownika jerzy, 16 Luty 2013.

  1. jerzy

    jerzy Guest

    Jak w temacie powiedzcie jak dokładnie wynagradzany jest doradca kredytowy?
    Kto mu placi bank czy klient za jego doradztwo?
     
  2.  
  3. doradca

    doradca New Member

    Dołączył:
    16 Luty 2013
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Są doradcy i doradcy tzn w niektórych firmach płacisz ogólnie doradcy ty jako klient za to że zajął się twoją sprawą, ja nie pobieram opłat i na to mam dokument który podpisuje klient na wejściu i jest informowany o tym że moje usługi są bezpłatne. A co do tego ile doradca zarabia to doradce wynagradza bank, a on owszem może ci dać 10% prowizji, ale po pierwsze dla mnie powinieneś wiedzieć jaka będzie rata to już dyskwalifikuje tego doradce tzn moim zdaniem kręci - i tutaj jest opcja że chce sobie zarobić na was większą kasę bo nie podał wam wysokości raty,po prostu czeka na umowę i was postawi przed faktem. Jeśli teraz się rozmyślicie nic nie zapłacicie po porostu możesz pójść tam i powiedzieć że rezygnujesz z usług tej pani/pana i tyle zero kosztów, a jak by Ci wciskała kit to możesz ją poprosić aby ci pokazała dokument podpisany przez Ciebie czy twoją rodzinę który mówi o tym że jak się rozmyślisz to masz ponieść jakąś opłatę. Jesteście ze Śląska do jakiego doradztwa trafiliście? Słuchaj taki kredyt to mogę nawet ja wam przeprowadzić od siebie ze swojego miasta więc wiesz... w jakieś tam kity nie wierzcie.
     
  4. pawik

    pawik Member

    Dołączył:
    8 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Zasadniczo doradcy płaci organ, który go zatrudnia, czyli doradztwo bądź też bank. Mało mamy w tej chwili na rynku takich doradców, którzy każą sobie płacić za swoje usługi bezpośrednio klientom. Zasadniczo tacy doradcy nie przetrwają na rynku zbyt długo.
     
  5. fiskus

    fiskus Member

    Dołączył:
    18 Lipiec 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    To bank lub instytucja z reguły płaci doradcy. Doradca musi jednak być w pełni profesjonalny, wiedzieć, gdzie mamy aktualnie najtańszy kredyt na rynku, posiadać informacje na inne tematy, aby zyskać klientów. Doradca zasadniczo opłacany jest w zależności od ilości klientów.
     
  6. matti

    matti Member

    Dołączył:
    17 Lipiec 2013
    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    0
    Doradca kredytowy często wynagradzany jest przez biuro, ale w zależności o ilości klientów. Nie ma jednak obaw, że to klient będzie płacił za usługi, a jeśli nawet tak, to musi zostać o tym wcześniej poinformowany. Najlepszym rozwiązaniem jest zapytać doradcę o to, czy zapłacimy coś za poradę.
     
  7. kiqusia

    kiqusia Member

    Dołączył:
    8 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Klient oczywiście najbardziej na tym korzysta, gdy doradca podpowie mu, w jakim banku jest najtańszy kredyt lub udzieli innej informacji, ale jeśli chodzi o zapłatę, to doradca zasadniczo otrzymuje ją od swojego pracodawcy.
     
  8. barbara1985

    barbara1985 New Member

    Dołączył:
    7 Wrzesień 2013
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    1
    Macie na myśli doradcę finansowego fizycznego czy typowego z call center?
     
  9. konop

    konop New Member

    Dołączył:
    27 Maj 2014
    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Siema. Wynagrodzenie w takich zawodach jest różniaste :) Wszystko zależy gdzie pracujesz i faktycznie czy jesteś doradcą bezpośrednim czy siedzisz na przysłowiowej słuchawce. Ja współpracuję jako partner z taką firmą z Warszawy Finup, zawsze na czas mam kasę na koncie, w razie jakiś niejasności tudzież problemów mogę liczyć na wsparcie specjalistów z ich strony, także narzekać nie mogę. Co do zarobków, to dla mnie są satysfakcjonujące.
     
  10. Asset-Trading

    Asset-Trading New Member

    Dołączył:
    16 Czerwiec 2014
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Zapraszam serdecznie do skorzystania z usług naszej firmy. Nie pobieramy żadnej prowizji od Klienta, nasze wynagrodzenie reguluje bank.
    Asset-Trading
     
  11. kameleon

    kameleon New Member

    Dołączył:
    9 Lipiec 2018
    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Pewnie dostaje prowizję. Nie słyszałam, żeby klienci za to płacili.
     
  12. Obciazona

    Obciazona Member

    Dołączył:
    5 Marzec 2014
    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    0
    Doradcy płaci klient, a pośrednikowi bank :)
     

Poleć tę stronę