Jeden kredyt na dzialke i na budowe domu

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika kamilla, 13 Luty 2013.

  1. kamilla

    kamilla Guest

    Wyjaśniam sytuację. Koszt działki to ok. 100000 zł. Mogę zainwestować gotówkę aby kwota nie przekroczyła 80000 zł.
    Co do kosztów około kredytowych: W ofercie są tylko: Opłata za czynności wymagające sporządzenie aneksu do Umowy o Kredyt (500 zł), Opłata za czynności dokonywane na zlecenie Kredytobiorcy (np. opinie, zaświadczenia) (200 zł). Opłata za kontrolę inwestycji (300 z ł) (przy działce?). Czy wszystkie koszty poniosę - nie wiem, czy są jakieś inne koszty - tu też nie mam informacji.

    Prowizja od udzielenia kredytu to 0%, przy opcji "Kredyt Domowy z poduszką finansową".

    Podsumowując - chcę wziąć działkę na kredyt, a za pół roku możliwie najniższym kosztem wziąć jeden kredyt na działkę i na budowę domu. Koszt działki to 100000 tys., jestem w stanie zainwestować 20-30 tys. Koszt budowy domu: 350000 zł. Kredyt na 30 lat, chociaż ciekawy jestem jakie warunki będą przy kredycie na 40 lat. Nie wiem co prawda czy się kwalifikuję, mam 30 lat.


    Pozdrawiam
     
  2.  
  3. endy

    endy Guest

    rozumiem, że umowę już Pan podpisał, więc aneks nic nie zmieni, bo pierwotna umowa nie dotyczy kredytu konsumenckiego. Aneks w tym przypadku zmieni jedynie kwotę kredytu a nie treść całej umowy, żeby była dostosowana do wymagań ustawy o kredycie konsumenckim... prowizja za wcześniejszą spłatę 1500,- a za aneks 500,-

    kiedy będzie Pan podpisywał akt notarialny?

    Szkoda, że doradca nie zasugerował wniesienia wkładu własnego, żeby obniżyć kwotę kredytu
    To było najrozsądniejsze rozwiazanie... a tak zapłaci Pan 1500,- za 20.000 na pół roku

    Pozdrawiam
     
Inne zbliżone wątki do: Jeden kredyt
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018
Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania 27 Grudzień 2017
Zdolność kredytowa kredyt firmowy samozatrudnienie pytanie 8 Wrzesień 2017
Zdolność kredytowa Ciąża (zwolnienie lekarskie, urlop macierzyński) a kredyt hipoteczny. 4 Wrzesień 2017

Poleć tę stronę