Kiedy do BIK

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika barbarag, 26 Kwiecień 2013.

  1. barbarag

    barbarag Member

    Dołączył:
    18 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    40
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Mam pytanie, kiedy następuje wpis do BIK? Mam kredyt hipoteczny ale nie bardzo mogę go spłacić. Czy wpiszą mnie do BIK?
     
  2.  
  3. marcina

    marcina Member

    Dołączył:
    13 Kwiecień 2013
    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    0
    Odpowiedz jest prosta jeśli nie spłacasz kredytu, masz zadłużenie i przychodzą ci zawiadomienia o niewypłacalności już bardzo prosta droga do BIK:( Dopiero kiedy spłacisz dług zostaniesz skreślona z listy...
     
  4. Paris

    Paris New Member

    Dołączył:
    25 Maj 2013
    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    0
    Do BIK trafiają wszyscy dłużnicy którzy nie spłacają regularnie albo wcale tego nie robią. Jednak można taki wpis wyczyścić.
     
  5. Pati.Klara

    Pati.Klara Member

    Dołączył:
    25 Październik 2013
    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    0
    Ale aby nastąpiło takie wyczyszczenie kredyt trzeba spełacić...nie ma żadnej innej możliowości, bo nawet jesli kredyt się przeterminuje to i tak wpis w BIK zostanie.
     
  6. biel51

    biel51 Member

    Dołączył:
    10 Październik 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Zasadniczo to wpis w BIK-u już jest, ale jeśli spłacałaś, to był pozytywny. Jeśli jednak nie spłaciłaś już jednej raty w terminie, to ten wpis już może być negatywny. Najlepszym sposobem będzie zapytanie o swoje dane w BIK.
     
  7. kryska78

    kryska78 Member

    Dołączył:
    17 Listopad 2013
    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    0
    Ok, ale w jaki sposób wyczyscić BIK? Trzeba pierwsze spłacić dług a dopiero potem jakiść pismo napisać , cyz jak to wuygląda?
     
  8. eRzecznikBIK

    eRzecznikBIK New Member

    Dołączył:
    4 Listopad 2013
    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Usunięcie wpisu jest możliwe, jeśli nie zostały spełnione warunki konieczne do przetwarzania danych bez zgody Klienta, a więc:
    - Opóźnienia w spłatach nie przekraczały 60 dni, i/lub
    - Nie minęło 30 dni od momentu poinformowania przez bank o zamiarze przetwarzania danych w BIK

    Wówczas można wnioskować do banku o usunięcie takiego wpisu.

    Pozdrawiam,

    eRzecznik BIK
     

Poleć tę stronę