konsolidacja obecnego zadłużenia z kredytem hipotecznym

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika boGGusz, 9 Lipiec 2014.

  1. boGGusz

    boGGusz New Member

    Dołączył:
    9 Lipiec 2014
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Może ktoś mi podpowiedzieć, jakie mamy szanse na kredyt hipoteczny?
    Sprawa wygląda następująco:



    Wysokość kredytu - ok. 300 tys.


    Rodzaj kredytu: hipoteczny - mieszkaniowy


    Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto): opolskie


    Waluta kredytu - PLN


    Pożądana długość okresu kredytowania 30 lat (chyba, że da się dłużej)


    Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym: 2 (bez ślubu)


    Dochód na osobę: 2400zł + dodatek mieszkaniowy;


    Źródło uzyskiwania dochodów: ja służba kontraktowa w wojsku, dziewczyna urzędnik w urzędzie miasta – na czas nieokreślony


    Od kiedy pracujemy u obecnego pracodawcy: 6 lata i 6 lata


    Okres trwania: ja dwa lata; dziewczyna nieokreślony


    Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców - 28 lat


    Aktualne obciążenia kredytowe – i tu jest problem. Na chwile obecną posiadam ja do spłaty ok 45tys a dziewczyna 7tys.


    Historia w BIK - kredyty były i są spłacane terminowo


    Stan Cywilny - panna/kawaler


    Sprawa wygląda następująco. Chcielibyśmy dokonać zakupu mieszkania, ale sprawa jest na tyle skomplikowana, że na nas ciążą dość duże zobowiązania. Interesuje mnie czy po tych zmianach, co weszły odnośnie kredytów istnieje coś takiego jak konsolidacja obecnego zadłużenia z kredytem hipotecznym czy jednak trzeba czekać do spłaty zobowiązań? Nie mamy żadnych opóźnień w spłatach, wcześniej było dużo rat, wszystko płacone terminowo. W razie, czego gdzie ogóle zwrócić się o pomoc. Nie wiem. Jakoś firmom zajmującym się kredytami nie ufam. Może to błąd?


    Ogólnie kwota 300 tys. jest kwotą razem z tym zobowiązaniem. Co do mieszkań orientowałem się na rynku są w granicach 180-220tys. nie podałem dokładnie, o jakie mieszkanie chodzi gdyż pytam się orientacyjnie czy coś można z tym działać? Dziękuje bardzo za poradę. Pozdrawiam!
     
  2.  
  3. unosueno

    unosueno New Member

    Dołączył:
    14 Lipiec 2014
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Wszystko da się załatwić i zobowiązania nie są tu przeszkodą jeśli odpowiednio podejdzie się do sprawy. Mimo zmian każdy bank ma swoje warunki czasami gorsze czasami lepsze wszystko zależy od tego jak się sprawę przedstawi. Proszę o kontakt telefoniczny 690-968-007 ( forum dyskusyjne nie jest najleprzym miejscem na udostępnianie dnych) Chętnie pomogę i podpowiem gdzie się udać oraz jakie dokumenty dostarczyć w celu uzyskania przez Państwa kredytu.
    Pozdrawiam
     
  4. Jan Jarosz

    Jan Jarosz New Member

    Dołączył:
    4 Sierpień 2014
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Kontrakt Wojsowy bywa kłopotliwy.
    Problem w tym że musicie mieć wkład własny. Pytanie czy go macie. Jezeli macie wkład własny to spłaćcie kredyty. Jezeli nie to nie bierzcie żadnego.
    Kolejna sprawa to dochód: 2400 czyli 4800 jak rozumiem. Proponuje skonsolidowac 45 i 7 na 52 i spłacać po ok 600pln.
     

Poleć tę stronę