Konto osobiste w Nest Bank - czy warto? Opinie

Dyskusja w 'Konta osobiste' rozpoczęta przez użytkownika kijek, 16 Czerwiec 2018.

  1. kijek

    kijek Member

    Dołączył:
    3 Maj 2013
    Wiadomości:
    35
    Docenione treści:
    0
    Czy warto tam w NESTBANK otworzyć konto osobiste i co proponuje on swoim klientom? Rzeczywiście wszystkie opłaty to 0 zł jak to reklamuja? Jeśli tak to na czym ten banka zarabia? Szukam taniego konta bankowego i wychodzi mi że ten bank będzie najtańszy. Czy to prawda?
     
  2.  
  3. Darek M.W.

    Darek M.W. New Member

    Dołączył:
    17 Styczeń 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Konto od samego początku jest w pełni darmowe, a to już ok. 2,5 roku. Jak zmienią tabelę opłat to zawsze można powiedzieć do widzenia ;-)

    Póki co rachunek jest bardzo dobry,
     
  4. dioda

    dioda New Member

    Dołączył:
    18 Marzec 2018
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    każdy bank może w każdej chwili podwyższyć opłaty dla klientów
     
  5. Benii

    Benii Guest

    Witam. moim zdaniem warto założyć konto w Nest Banku. To nie jest tak, że jak założysz u nich konto, to za wszelką cenę musisz z niego korzystać. Przecież jest darmowe. Ja je założyłem tylko dlatego żeby sobie wpłacić pieniądze na lokatę. Wpłaciłem sobie 10 000 zł które miałem luzem i z tej lokaty na Nest koncie uzbierało się już kilkazdiesiąt złotych. Nie będą to jakieś tysiące, ale na pewno lepsze to niż te pieniądze by miały leżeć. Tak więc jak jest okazja, to warto się zainteresować i założyć jako dodatkowe konto.
     
  6. Kijolek

    Kijolek Guest

    Cześć. Jestem młodą studentką i szukam takiego konta, żeby było darmowe. Ob czytałam się sporo Nest Bank i wszystko wskazuje na to, że Nest Bank jest faktycznie darmowy. mam tylko kilka kwestii, których pewna nie jestem, a mianowicie jak to jest z obsługą konta przez internet albo tylko przez telefon. Nigdy wcześniej nie miałam konta bankowego i nie wiem, dlatego się nie śmiejcie, proszę :D
    Czy jak bank nie ma placówek swoich to jest godny zaufania? Niby ludzie piszą po forach, że i tak teraz nie chodzi się fizycznie do banku, więc sama już nie wiem.
     
  7. mar1986

    mar1986 New Member

    Dołączył:
    23 Sierpień 2017
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0

    Jeśli chodzi o Nest, kiedy przyjdzie karta debetowa, zależy głównie od tego kiedy składałaś wniosek. Czy to był dzień roboczy czy nie. Czeka się kilka dni roboczych na przysłanie karty licząc od dnia, w którym wniosek złożyłaś. Kartę przyślą ci pocztą, weekendy oczywiście odpadają.

    Co do opłat poczytaj:
    https://www.nestbank.pl/
    http://bankowe-konta.info/konto/nest-bank/
    konto wygląda to bardzo tanio.
     
  8. Gregorii1

    Gregorii1 Guest

    MOJE DOŚWIADCZENIE Z KONTEM JEST BANK - Potwierdza się stare przysłowie że jak coś za darmo to do du......Y. Korzystałem z samej lokaty i byłem zadowolony, po zakończeniu bowiem automatycznie środki wróciły na konto i okii. Po przeczytaniu warunków konta osobistego, zdecydowałem się je również założyć w tym Banku przez Internet. Złożyłem wniosek i po chwili SMS, że kurier skontaktuje się ze mną w ciągu 2 dni roboczych, myślę sobie suuuper. Tydzień i nic, więc telefon na infolinię po interwencji jeszcze jeden tydzień i nic. Po nieco dwóch tygodniach kurier dzwoni i umawia się na godzinę, a ja myślę- w końcu. Nadchodzi umówiona godzina i telefon od kuriera, że czeka pod drzwiami i nikt nie otwiera hmm, a ja czekam w domu??? Okazuje się wtedy, po rozmowie z kurierem, że Bank biednego kuriera wysłał nie pod ten adres. Kolejny dzień stracony, bo tym razem czekałem nie potrzebnie w domu na kuriera. Więc kolejna interwencja na infolini i reklamacja złożona. Umowa miała być przez kuriera przekazana na właściwy adres, niestety do dnia dzisiejszego tj 3 tygodnie - nie dotarła. Reklamacja również nie rozpatrzona jeszcze, chociaż i tak jest mi to już obojętnie, bo znalazłem inne konto w innym Banku. Teraz się cieszę, bo jak tak wygląda założenie konta to jak byłoby z jego późniejszą obsługą uffff
     
  9. asantela

    asantela New Member

    Dołączył:
    10 Luty 2017
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
  10. Dominik Maset

    Dominik Maset Member

    Dołączył:
    19 Wrzesień 2015
    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    0
    czyli generalnie warto? bo ja się zastanawiam
     
  11. pozyczkamaxx

    pozyczkamaxx Member

    Dołączył:
    28 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    0
    Nie jest wszystko darmowe i tyle. Wybierając konto musimy zajrzeć "głębiej" w tabelę opłat a nie patrzyć "powierzchownie". Przykładowo - w Nest Bank jest prowizja za przewalutowanie transakcji (3% od kwoty) a u mnie jest darmowe.
     
  12. aspin

    aspin New Member

    Dołączył:
    9 Lipiec 2017
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
  13. Ewelina133

    Ewelina133 New Member

    Dołączył:
    17 Luty 2016
    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Ogólnie z otwarcia konta jestem zadowolona, co prawda założyłam je stosunkowo niedawno ale jak na razie wszystko działa, internetowa obsługa jest bardzo prosta, żeby wręcz nie powiedzieć, że banalna. Z płatnych opcji konta jak do tej pory nie korzystałam i jak na chwilę obecną korzystać nie zamierzam więc konto rzeczywiście mam całkowicie bezpłatnie. Na infolinię dzwoniłam tylko raz ale nie miał wbrew powszechnej opinii jakichś większych problemów żeby się sprawnie dogadać. To konto spełnia moje wymagania, ale zaznaczam, że nie są one wygórowane, np. nie korzystam z jakichś zaawansowanych technologii, polecam poczytać opinie:
    http://konto-w-banku.pl/nest-bank-opinie/
    http://www.banki.a-m.pl/nest-bank-konto-osobiste-opinie-oplaty-przelewy/
     
  14. Gigawat

    Gigawat Guest

    Jak spojrzysz na tabelę opłat i prowizji, to owszem, są opłaty na koncie Nest, ale często są to opłaty za usługi z których większość nie korzysta. Bynajmniej ja nigdy nie zakładałem duplikatu do konta, nie potrzebuję też wyciągów szczegółowych.
    Poczytaj sobie na tym forum o nest banku.

    Natomiast jeśli mówimy o wszystkich tych usługach, które są nam potrzebne codziennie, czyli wypłata z bankomatu, płatności kartą, obsługa konta bankowego i przelewy - to jest darmowe. I myślę, że ta kwestia powinna być najważniejsza przy wyborze konta i tym się warto kierować.
     
  15. pozyczkamaxx

    pozyczkamaxx Member

    Dołączył:
    28 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    0
    Zgadza się, ja niestety musiałem mieć konto "wolne od opłat" przy przewalutowaniu. Chodziło mi bardziej o to, że wybierając konto szukamy takiego gdzie właśnie będą darmowe operacje z których najczęściej korzystamy.
     
  16. Kasia78

    Kasia78 New Member

    Dołączył:
    4 Luty 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Hej :) SmartBank jest w moim życiu już od dwóch lat :) I nie wyobrażam sobie mieć konto w jakimś innym banku...Tutaj jest wszystko czego potrzebuję całkowicie za darmo :) Co prawda ten bank nie jest w stu procentach darmowy tak jak wszyscy mówią, ponieważ pobierają opłaty ale za takie usługi, z których taki zwyczajny, przeciętny człowiek na co dzień nie korzysta i nie są mu potrzebne. Np. wyrobienie drugiej karty płatniczej z upoważnieniem np dla kogoś z rodziny itp.

    Nie mam zielonego pojęcia na czym ten bank zarabia...No ale najważniejsze, że ja mam darmowe konto :) Uwielbiam ten bank po prostu :)
     
  17. pozyczkapomoc

    pozyczkapomoc New Member

    Dołączył:
    23 Listopad 2016
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Banki lubią często zmieniać prowizje od wypłat z bankomatów, przelewów itd, często na wyższe.
    Nie lubie takiej praktyki ale od siebie mogę polecić konto direct ING, darmowe, w dodatku oferują 120zł
     
  18. marek1975

    marek1975 New Member

    Dołączył:
    25 Marzec 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Dla mnie najważniejsza podczas otwierania konta w banku jest obsługa klienta. Chciałbym założyć konto przez internet, ale i tak chcę mieć pewność, że zostanę dobrze obsłużony. Zawsze zwracam uwagę, czy w banku obsługiwany jest czat, albo jeszcze lepiej -
     
  19. Roberto

    Roberto Guest

    Czy znacie jakąś sprawdzoną porównywarkę finansową, na której będą ujęte wszelkie opłaty dotyczące prowadzenia konta bankowego? Jak na razie znalazłam jedynie przykładowe zestawienie na stronie Nest Banku. Oferta darmowego konta uwzględnia konkurencyjne oferty w ING oraz mBanku. I powiem, że brzmią naprawdę przekonywująco. Jednak jeśli ktoś ma konta w tych lub innych bankach, mógłby napisać o kosztach swojego rachunku. Byłabym naprawdę wdzięczna, ponieważ zastanawiam się gdzie tutaj jest ukryty haczyk?
     
  20. balton

    balton New Member

    Dołączył:
    7 Luty 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    ja założyłem konto w tym banku jak na razie jestem zadowolony, zobaczymy co bedzie dalej.
     
  21. kras

    kras Member

    Dołączył:
    31 Sierpień 2013
    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    0
    Z tym bardzo opłacalne to bym nie przesadzał.

    Moja opinia jest taka, że to zależy, czego się po koncie osobistym spodziewasz.

    Jeżeli na przykład często wyjeżdżasz za granicę i chcesz mieć możliwość dokonywania transakcji w euro bez większych problemów, to możesz otworzyć sobie Nest Konto Waluta, które jest zintegrowane ze złotówkowym i dowolnie przelewać pieniądze.

    W takim kontekście Nest Bank warto odwiedzić i otworzyć tam sobie oba rachunki.

    Generalnie ich produkty są tanie, za konto osobiste, kartę płatniczą i wypłaty z bankomatów nie ma żadnych opłat, a dostęp masz nawet ze smartfona.

    Oczywiście to, że konta Nest Banku (od 1 listopada taka właśnie nazwa) są tanie nie oznacza wcale , że to najlepsze konta, bo opinie negatywne znaleźć można:
    http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/
    http://www.banki-opinie.info/nest-bank-f65/

    Największym problemem Nest Banku póki co z tego co się orientuję jest brak darmowych wpłatomatów. Ale jak będzie Nest Bank to juz tego problemu nie bedzie bo beda oddzialy.
     
Inne zbliżone wątki do: Konto osobiste
Forum Tytuł Data
Konta osobiste Konto osobiste w Orange Finanse - opinie 3 Listopad 2016
Konta osobiste Konto osobiste - bezpłatne. 1 Październik 2016
Konta osobiste Konto dla młodych do 26 roku życia za 0 zł 26 Kwiecień 2018
Konta osobiste Najlepsze konto bankowe dla młodych: ekonto mbank, nest konto, bzwbk czy pko 5 Październik 2016
Konta osobiste Konto w Banku Spółdzielczym. 19 Grudzień 2013

Poleć tę stronę