Kredyt na zakup domu okolice Warszawy

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika robert, 13 Luty 2013.

  1. robert

    robert Guest

    Witam
    Prawdopodobnie finalną decyzje podejmiemy w I kw przyszłego roku, proszę na chwilę obecną o wyliczenia max kwoty kredytu i raty miesięcznej dla parametrów:
    9500 netto/2 osoby/stałe zatrudnienie od ponad 3 lat
    kredyt w EUR/PLN 30 lat
    obciążenia
    rata 1100zł/m-ąc (pozostało do spłaty 30 rat)
    450 zł/m-ąc ubezpieczenia

    kredyt na zakup domu okolice Warszawy dwie opcje:
    1. stan developerski wtedy dodatkowo potrzebna kwota na wykończenie ca 100 tys. PLN
    2. do wprowadzenia


    Dziękuję i pozdrawiam
    Robert
     
  2.  
  3. jerzy

    jerzy Guest

    To jest dość trudna sprawa aby to przedstawić w ten sposób.

    Z jednej strony mogę przygotować symulację,która pokazuje maksymalną zdolność ale oczywiście będzie to okupione gorszymi warunkami.Z drugiej strony mogę przedstawić symulację,która pokaże relatywnie wysoką zdolność z zachowaniem sensownych warunków.

    Proszę o ułatwienie mi tego zadania.

    Proszę podać orientacyjny zakres cen,które Państwa interesują.
    Czy posiadacie Państwo jakiś wkład własny?.
    Kiedy nieruchomość z rynku pierwotnego miałaby zostać oddana do użytku i jaki jest jej obecny stan zaawansowania(o ile jakakolwiek jest na oku).

    To jest bardzo ważny czynnik,gdyż w zasadzie tylko 2 banki na chwile obecną udzielające kredytów w walucie zainteresują się nieruchomością poniżej stanu surowego zamkniętego.

    Pozdrawiam
     
  4. robert

    robert Guest

    Witam
    A więc tak, wkład własny 10 tys PLN ale to w zasadzie będą wszelkie opłaty więc można przyjąć 0.
    Jeżeli nieruchomość z rynku pierwotnego to stan deweloperski wymagający wykończenia w środku.
    Na oku kilka ofert część stan jak wyżej a część rynek wtórny absolutnie wykończone do wprowadzenia. Zakres cen i jednocześnie wartość kredytu 100% w okolicach 550 - 630 tys. PLN.

    Mam nadzieję, że to pomoże

    Pozdrawiam
     
  5. jerzy

    jerzy Guest

    To już trochę lepiej
    Związek partnerski czy małżeństwo?.

    Myślę o programie RnS w sprawie PLN więc dodatkowo potrzebuję wiedzieć czy posiadacie jakaś nieruchomość lokalową oraz jaki jest metraż domu.

    Czy istnieje możliwość 10% wkładu własnego?.Jeśli nie z własnych środków to pożyczonych?.Przy walucie na 100% zostaje na dobrą sprawę tylko Deutsche Bank i grupa BRE(mBank/Multibank).Przy 10% wkładu własnego dochodzą DnB Nord oraz Nordea.Dodatkowo można myśleć o Polbanku i to bez wkładu własnego ale tam się liczy wartość rynkowa( z operatu zlecanego firmie zewnętrznej) a nie wartość transakcyjna.Standardowo bez dodatków typu ubezpieczenie kredytują do 85% wartości.Jeśli wycena pozwoli to może się obyć bez kosztów a być może dorzucą jeszcze na opłaty typu notariusz,agencja nieruchomości itp. Nie patrzyłem jeszcze w kalkulatory

    Dla ułatwienia prosiłbym o maila.Większość kalkulatorów generuje oferty w przystępnej formie
     
  6. robert

    robert Guest

    Witam,
    dziękuję raz jeszcze za pomoc. Ostatecznie dostaliśmy kredyt w EUR na 265 000 zł w Polbanku z ubezpieczeniem na życie. Zarobki jakie przedstawiliśmy w banku to 3600 netto. Premie uznaniowe zostały wzięte pod uwagę. Moja umowa na czas określony również. Miesiąc czasu czekaliśmy na decyzje.
    Dlaczego Polbank? Ponieważ dali nam najwięcej i w walucie. Duże znaczenie dla nas ma oczywiście wysokość miesięcznej raty (ok.1300zł)

    ps. PKO BP do tej pory pomimo dostarczenia wszelkich dokumentów nie poinformowało nas o decyzji. Wnioskowaliśmy o 240 000 w RNS..

    pozdrawiam
     
  7. jerzy

    jerzy Guest

    Witam,

    Cieszę się że udało się Państwu zrealizować swoje marzenia.Mam nadzieję iż moja mała praca choć w części pomogła

    Mam takie pytanie.Pozwolę się odezwać gdyby warunki kredytowe na rynku się zmieniły na tyle by znacznie obniżyć obecne koszta.
     
  8. robert

    robert Guest

    Nasze marzenie się spełniło. Mamy kredyt, a jeśli będzie możliwość uzyskania lepszych warunków spłaty bardzo chętnie skorzystamy.

    pozdrawiam
     
Inne zbliżone wątki do: Kredyt zakup
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Kredyt 300000 zł na budowę domu i zakup działki dla przedsiębiorcy 6 Listopad 2015
Zdolność kredytowa Zdolnosc kredytowa - kredyt hipoteczny na zakup domu 5 Marzec 2013
Zdolność kredytowa Kredyt na zakup dzialki budowlanej 12 Luty 2013
Zdolność kredytowa Brak Zdolności kredytowej 29 Styczeń 2019
Zdolność kredytowa Kredyt hipoteczny a pomoc doradcy 31 Marzec 2018

Poleć tę stronę