Mieszkanie dla Młodych - kto może się ubiegać o dofinansowanie?

Dyskusja w 'Kredyty Mieszkanie dla Młodych' rozpoczęta przez użytkownika Admin, 13 Luty 2014.

 1. Admin

  Admin Administrator Staff Member

  Dołączył:
  8 Luty 2013
  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  1
  Program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”, oferujący dofinansowanie do zakupu nowego mieszkania lub domu ma na celu przede wszystkim odciążenie rynku wtórnego. Młode osoby powinny jednak być świadome szeregu wymagań, jakie muszą spełnić, aby wziąć w nim udział. Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom, jakimi powinni charakteryzować się osoby posiadające możliwość ubiegania się o większe lub mniejsze dofinansowanie.

  1. Wiek – wiek uczestników programu nie może przekraczać 35 lat. Sytuacja odrobinę inaczej przedstawia się w przypadku małżeństw – wtedy pod uwagę brany jest wiek młodszego małżonka.
  2. Osoby, które decydują się na zakup czy budowę pierwszego mieszkania lub domu w swoim życiu – tylko i wyłącznie one mogą skorzystać z programu. Jednym z dokumentów, które należy przedstawić osobom odpowiedzialnym za przyjmowanie wniosków jest potwierdzenie, że potencjalny uczestnik programu wcześniej nie posiadał lub nie posiada mieszkania czy domu na własność.
  3. Wymagania odnoszące się do wielkości mieszkania – tylko rodziny bądź osoby indywidualne, które nie mają nic przeciwko posiadaniu mieszkania o powierzchni poniżej 75 metrów kwadratowych, a w przypadku rodzin z trojgiem dzieci – 85 metrów kwadratowych, i domy o powierzchni nieprzekraczającej 100 metrów kwadratowych, mogą spotkać się z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku.
  4. Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty rynku pierwotnego – jak zostało to już wspomniane, program ma przede wszystkim odciążyć rynek wtórny oraz pomóc młodym osobom zdobyć na własność coś, co będzie spełniać ich wymagania przez wiele lat.
  5. Rodziny bezdzietne oraz z dziećmi – w obu przypadkach podstawa dofinansowania wynosi 10% ze strony państwa, jednak rodziny z dziećmi mogą liczyć na odrobinę wyższą pomoc finansową. W przypadku każdego dziecka rząd zobowiązuje się zwiększyć kwotę dofinansowania w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” o 5 procent.
  6. Single – mogą skorzystać z dofinansowania w postaci 10%, jeżeli tylko korzystają z oferty rynku pierwotnego, wybierają mieszkanie o określonej powierzchni w wybranym mieście oraz mają mniej niż 35 lat.
  Tylko i wyłącznie te osoby, które spełniają wszystkie powyższe wymagania i potrafią dostosować się do warunków programu, mogą skorzystać z niego, ciesząc się pozytywną decyzją ze strony państwa odnośnie dofinansowania zakupu ich domu bądź mieszkania. Okazuje się jednak, że dostosowanie się do nich nie jest takie proste – szczególnie z punktu widzenia osób, które chciałyby posiadać swój własny kącik, jednak nie posiadają obecnie możliwości nabycia nieruchomości z rynku pierwotnego.

  Z programu natomiast na pewno chętnie skorzystają osoby, które już od jakiegoś czasu planowały przejść na swoje, odkładając w tym celu pieniądze, jakie teraz mogą być przeznaczone na kredyt mieszkaniowy. Najlepiej indywidualnie zapoznać się z ofertą oraz zdecydować, czy odpowiada ona naszym wymaganiom oraz możliwościom.
   
 2.  
 3. milka789

  milka789 Member

  Dołączył:
  15 Luty 2014
  Wiadomości:
  63
  Docenione treści:
  1
  Z tym przekroczeniem 35 roku życia to trochę bezsensowny według mnie przepis, ale jest i trzeba go akceptować. Ale dobrze że większe dofinansowanie mogą dostać małżeństwa które mają dzieci, aniżeli te które są bezdzietne.
  A jak jest z małżeństwami, które spodziewają się dziecka- ile dofinansowania one dostają?
   
 4. Jatsik

  Jatsik New Member

  Dołączył:
  22 Luty 2014
  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  A jesteś z Warszawy? To przejdź się w weekend na Bemowo, będą w biurze na połczyńskiej wykłady o MdM-ie przy okazji dni otwartych. Sam tak pewnie zrobię, bo też mi się tych pytań namnożyło jak się zacząłem zagłębiać w temat.
   
 5. mcd

  mcd Member

  Dołączył:
  23 Styczeń 2014
  Wiadomości:
  38
  Docenione treści:
  0
  Musisz mieć już dziecko - akt urodzenia. Natomiast jeżeli w czasie 5 lat od wzięcia kredytu urodzi Ci się 3 lub kolejne dziecko, to wtedy dostajesz dodatkowo 5%.
   
 6. pomocwkredycie

  pomocwkredycie Member

  Dołączył:
  19 Październik 2013
  Wiadomości:
  61
  Docenione treści:
  0
  Zawsze do takiego kredytu klient czy też osoba może wziąść jednocześnie kredyt gotówkowy jako wkład własny z kredytem mieszkaniowym.

  Z poważaniem

  Grzegorz Klimczak

  Doradca Finansowy.

  Kontakt w Profilu
   
  Last edited by a moderator: 9 Kwiecień 2014
 7. Nikodem

  Nikodem New Member

  Dołączył:
  12 Wrzesień 2013
  Wiadomości:
  9
  Docenione treści:
  0
  Ile czekacie na dezycję z BGK o przyznaniu dotacji? PKO SA czekam już tydzien, ile trwaja te procedury?
   
 8. pomocwkredycie

  pomocwkredycie Member

  Dołączył:
  19 Październik 2013
  Wiadomości:
  61
  Docenione treści:
  0
  A możesz i poczekać nawet miesiąc.
  Z poważaniem

  Grzegorz Klimczak

  Doradca Finansowy.

  Kontakt w Profilu
   
 9. Money-Partners

  Money-Partners New Member

  Dołączył:
  21 Luty 2016
  Wiadomości:
  22
  Docenione treści:
  20
  Można pokombinować i z wiekiem 35 lat, są pewne obejścia robiliśmy Hipotekę gdzie najstarszy kredytobiorca miał 47 lat ;) temat z grudnia 2018.
   
  Sbkrogatek lubi to.
 10. Mandragora39

  Mandragora39 New Member

  Dołączył:
  21 Wrzesień 2016
  Wiadomości:
  8
  Docenione treści:
  0
  Czy jeżeli jestem spadkobiercą ułamkowej części nieruchomości na której znajduje się budynek mieszkalny to mogę skorzystać z tego programu?
   
Inne zbliżone wątki do: Mieszkanie Młodych
Forum Tytuł Data
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Czy Mieszkanie dla Młodych się opłaca? 14 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Mieszkanie dla Młodych - warunki dla osób samotnych i singli 13 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Kredyt Mieszkanie dla Młodych - Czy warto? Ile można dostać dopłaty? 13 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Rodzina na Swoim, drugie mieszkanie 13 Lipiec 2015
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Mieszkanie zakładowe w ramach MDM 19 Luty 2014

Poleć tę stronę