Mieszkanie dla Młodych - warunki dla osób samotnych i singli

Dyskusja w 'Kredyty Mieszkanie dla Młodych' rozpoczęta przez użytkownika Admin, 13 Luty 2014.

 1. Admin

  Admin Administrator Staff Member

  Dołączył:
  8 Luty 2013
  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  1
  Program “Mieszkanie dla Młodych” sprzyja nie tylko usamodzielnianiu się rodzin z dziećmi czy małżeństw bezdzietnych, lecz również singli. Z ich punktu widzenia wszystkie warunki przedstawiają się zdecydowanie atrakcyjniej niż w przypadku programu „Rodzina na swoim”, który wykluczał możliwość dofinansowania osób niepozostających w związku małżeńskim.

  Warunki
  , jakie musi spełnić singiel ubiegający się o skorzystanie z programu „Mieszkanie dla Młodych”, który wszedł w życie z początkiem stycznia 2018 roku, są takie same, jak w przypadku osób pozostających w związku małżeńskim czy wychowujących dzieci. Zainteresowana osoba musi być poniżej 35 roku życia oraz charakteryzować się chęcią posiadania mieszkania o określonej wielkości – nieprzekraczającej 75 metrów kwadratowych bądź domu o powierzchni poniżej stu metrów kwadratowych. Co więcej, obiekt, który chciałaby nabyć, musi pochodzić z rynku pierwotnego, a sama osoba ubiegająca o skorzystanie z zalet programu powinna przedstawić stosowną deklarację, że wcześniej nie posiadała na własność jakiegokolwiek domu czy mieszkania.

  Również single z dziećmi mogą ubiegać się o dofinansowanie. W tym przypadku oprócz wsparcia pieniężnego o wartości 10 procent, jak ma to miejsce w sytuacji spełnienia opisanych warunków powyżej, może on cieszyć się obniżeniem wartości kredytu hipotetycznego o pięć procent za każdy dziecko.
  „Mieszkanie dla młodych”, jako program przeznaczony nie tylko dla rodzin, lecz także dla osób niebędących w związku małżeńskim, gwarantuje wiele możliwości i sprawia, że całkiem sporo osób zainteresowanych jest korzyściami wynikających z niego.

  Warto mieć na uwadze fakt, że oprócz spełnienia wszystkich warunków, trzeba również wykazywać się możliwością wzięcia kredytu. Tylko i wyłącznie singiel, który posiada stałe źródło dochodu, spotka się z pozytywną odpowiedzią ze strony banku, gwarantującego mu możliwość spłacania pożyczki hipotetycznej. Jeżeli danej osobie zależy na skorzystanie z pożyczki w wysokości 300 tysięcy złotych – optymalnej, jeżeli chodzi o nabycie mieszkania czy domu o określonej powierzchni zgodnie ze wszystkimi zasadami określanymi przez program, miesięczna wypłata, umożliwiająca bezproblemowe spłacanie każdej raty, powinna wynosić minimum trzy tysiące złotych. Niestety, nie każda młoda osoba może sobie na to pozwolić, przede wszystkim przed trzydziestym piątym rokiem życia, jak określa jedno z wymagań programu.

  Każdy zainteresowany skorzystaniem z programu „Mieszkanie dla młodych” singiel powinien przed rozpoczęciem działań w kierunku otrzymania dofinansowania dokładnie określić swoje możliwości, preferencje oraz wymagania. Tylko i wyłącznie wtedy umowa oraz zasady, w oparciu o które zostanie ona obustronnie podpisana, przyniesie najlepsze efekty i, co najważniejsze, satysfakcję, pozwalającą cieszyć się otrzymanymi rezultatami nawet przez kilkadziesiąt lat – mieszkanie jest przecież inwestycją na długi czas.
   
 2.  
 3. milka789

  milka789 Member

  Dołączył:
  15 Luty 2014
  Wiadomości:
  63
  Docenione treści:
  1
  Z tego co się orientuję single i małżeństwa nie mające dzieci mogą liczyć na 10 % dofinansowania, z kolei małżeństwa z dziećmi na 15 %. Tak wyczytałam w warunkach;)
   
 4. Jatsik

  Jatsik New Member

  Dołączył:
  22 Luty 2014
  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  Zgadza się, byłem 2 tyg. temu w weekend na dniach otwartych na połczyńskiej i to samo mówili. Teraz właśnie przystępuję do zamykania formalności, bo mam już tam całkiem sympatyczne mieszkanie zarezerwowane w MdM właśnie i wpadnę też chyba do nich w ten weekend, bo znów są dni.
   
Inne zbliżone wątki do: Mieszkanie Młodych
Forum Tytuł Data
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Czy Mieszkanie dla Młodych się opłaca? 14 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Mieszkanie dla Młodych - kto może się ubiegać o dofinansowanie? 13 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Kredyt Mieszkanie dla Młodych - Czy warto? Ile można dostać dopłaty? 13 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Rodzina na Swoim, drugie mieszkanie 13 Lipiec 2015
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Mieszkanie zakładowe w ramach MDM 19 Luty 2014

Poleć tę stronę