Odstąpienie od umowy kredytu - Alior Bank

Dyskusja w 'Kredyty gotówkowe' rozpoczęta przez użytkownika sasza90, 10 Marzec 2018.

  1. sasza90

    sasza90 New Member

    Dołączył:
    10 Marzec 2018
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    wziąłem na raty smartfon w Media Expert. Postanowiłem odstąpić od umowy kredytu i zrezygnować z ubezpieczenia. Co trzeba zrobić w takim przypadku?

    Smartfon kosztuje 3999,99 zł
    Wciśnięto bez mojej wiedzy ubezpieczenie o kwocie 1200 zł i 48 zł.
    Razem do zapłaty: 5248,00 zł
    Moja pierwsza wpłata: 1999,50 zł (mam dowód paragonu)
    Całkowita kwota kredytu: 3248,50 zł
    Data zawarcia umowy: 9 marca 2018 r.

    Bank Alior Bank

    Całkowita kwota kredytu: 3248,50 zł
    Kwota prowizji: 1598,26 zł
    Oprocentowanie nominalne: 4.00%
    Należne odsetki umowne: 180.55 zł
    RRSO: 66,53%
    Całkowity koszt kredytu: 1778,81 zł
    Całkowita kwota do zapłaty: 5027,31 zł
    Ubezpieczenie: TAK
    Kwota raty: 239,40 zł
    Ilość rat: 21
    Płatność pierwszej raty: do 2018-04-09

    Rozumiem, że trzeba udać się do sklepu Media Expert, gdzie kupiłem smartfon i powiedzieć im, że rezygnuję z tego wszystkiego. Towaru nie zwrócę, czyli spłacę resztę gotówką (zapłaciłbym tylko 1999,50 zł).

    W umowie kredytu na zakup towarów/usług pisze (załącznik dodałem):
    "Kredytobiorca może bez podania przyczyny odstąpić od Umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia ninieszej Umowy, o czym został poinformowany. Warunkiem odstąpienia od Umowy jest wysłanie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od Umowy, którego wzór stanowi załącznik do niniejszej Umowy na adres korespondencyjny Banku: ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa przed upływem 14 dniowego terminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym"

    Z dokumentu ubezpieczenia sprzętu AGD, RTV i IT (Polska) wynika:
    "Zostałem poinformowany o możliwości zrezygnowania z ubezpieczenia - bez zwrotu zakupionego sprzętu - w ciągu 30 dni od daty jego zakupu. W tym celu należy przesłać pisemny wniosek z własnoręcznym podpisem Ubezpieczającego na email ......"

    Aby zrezygnować z ubezpieczenia trzeba będzie wysłać wniosek na email STU Erga Hestia czy załatwię to wszystko w sklepie, że chcę odstąpić od kredytu wraz z ubezpieczeniem?

    To mój pierwszy zakup w tego typu sklepach i nie miałem pojęcia o takich sytuacjach. Że wciskają klientom ubezpieczenie, które nie jest obowiązkowe. Przyznaję nie przeczytałem dokładnie umowy, tyle papieru się nazbierało.

    Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, co trzeba zrobić w takiej sytuacji, żeby nie narobić sobie kłopotów.
     

    Załączone pliki:

    • ub.jpg
      ub.jpg
      Rozmiar pliku:
      865,4 KB
      Wyświetleń:
      1
  2.  
  3. Stan_Pines

    Stan_Pines New Member

    Dołączył:
    24 Marzec 2018
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Drogi sprzęty, te smartfony.
     
  4. GabiDebt

    GabiDebt New Member

    Dołączył:
    17 Grudzień 2018
    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    0
    trzeba sprawdzić cały proces i umowy być może sa abuzywne czyli nie dozwolone mogę doradzic moj tel 501379764
     
  5. GabiDebt

    GabiDebt New Member

    Dołączył:
    17 Grudzień 2018
    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    0
    WAŻNE

    Alior Bank nie pobierze lub odda konsumentom odsetki za ostanie 12 miesięcy trwania umowy – to wynik decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów,....
     

Poleć tę stronę