Oferty z PKO BP dla stałego klienta

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika Songo, 16 Marzec 2014.

?

Czy uważasz, że oferta w PKO BP może być lepsza dla stałego klienta?

  1. Zdecydowanie tak skoro od kilku lat wpływa na konto wynagrodzenie.

    2 głos(ów)
    100,0%
  2. Raczej nie i lepiej poszukać kredytu w innym banku.

    0 głos(ów)
    0,0%
  1. Songo

    Songo New Member

    Dołączył:
    14 Marzec 2014
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam szacownych forumowiczów.

    Od wakacji ubiegłego roku interesować mnie zaczęły kredyty hipoteczne różnych banków (wiadomo, w związku z planem kupna własnego M). Znając swoje możliwości jeśli chodzi o zdolność kredytową (w zeszłym roku było to ok. 170 tys. zł w Banku Pocztowym) poszedłem sobie "z buta" do oddziału banku gdzie od kilku lat prowadzone jest moje konto a mianowicie PKO BP (wcześniej tam nie pytałem bo tam liczą zdolność kredytową z 12 miesięcy i u nich nie miałbym w zeszłym roku branych pod uwagę pełnych wpływów - w kwietniu u.r. miałem oficjalną podwyżkę).

    W każdym razie Pani, zajmują się kredytami hipotecznymi zaprezentowała na moją prośbę dwie symulacje - jedną z trochę wyższą ratą ale niższą prowizją oraz jedną z niższą ratą i bez prowizji ale za to z ubezpieczeniem na 4 lata od utraty pracy oraz z kartą kredytową.
    Oto szczegóły obu ofert-symulacji (obie na 30 lat i przy wymaganym obowiązkowym wkładzie własnym czyli 5%):

    I. (wyższa rata)
    Ubezpieczenie "od skutków utraty pracy": BRAK
    Stawka ubezpieczenia: 0%
    Dodatkowe ubezpieczenia: BRAK
    Dodatkowe produkty: Superkonto [klient posiada]
    Marża: 2,26 pp
    Prowizja: 1,90%
    Oprocentowanie kredytu: 4,97%
    Wysokość raty: 865 zł (przez cały okres kredytowania)

    II. (niższa rata)
    Ubezpieczenie "od skutków utraty pracy": InterRisk 4 lata
    Stawka ubezpieczenia: 3,25%
    Dodatkowe ubezpieczenia: BRAK
    Dodatkowe produkty: Superkonto [klient posiada], Karta kredytowa
    Marża: pierwsze 12 miesięcy 1,10 pp a potem do końca 1,91 pp
    Prowizja: 0%
    Oprocentowanie kredytu: pierwsze 12 miesięcy 3,81% a potem do końca 4,62%
    Wysokość raty: pierwsze 12 miesięcy 754 zł a potem do końca 829 zł

    Naturalnie były to wstępne warunki bez pomocy żadnego doradcy kredytowego a jedynie podczas normalnej rozmowy z ową Panią od kredytów hipotecznych. Wydaje mi się, że dla klienta, którego konto w PKO BP istnieje już 10 lat i od kilku lat wpływa całe wynagrodzenie warunki mogą być chyba jednak lepsze? Co o tym myślą osoby bardziej doświadczone w kredytach hipotecznych? :)

    A, i miałbym jeszcze dwie sprawy:

    1. Czy owe ubezpieczenia InterRisk 4 lata można skredytować jeśli tylko zdolność kredytowa na to wystarcza? Bo przyznam szczerze jest to niemały wydatek tak "na start"...

    2. Czy zdolność kredytowa nie powinna być w tym roku jednak nieco wyższa skoro oficjalnie już banki liczyć mogą ją na 30 lat a nie na 25 lat jak w ubiegłym roku?
     
  2.  
  3. marzena

    marzena Member

    Dołączył:
    18 Marzec 2014
    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    0
    Powiem, że bardzo zainteresowała mnie ta oferta. Myślę że warunki jakie przedstawiasz są naprawdę idealne. trudno jest znaleźć lepsze na współczesnym rynku finansowym. Jeśli więc będę potrzebować z całą pewnoscią z twojej oferty skorzytsam:)
     
  4. unosueno

    unosueno New Member

    Dołączył:
    14 Lipiec 2014
    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Zazwyczaj ubezpieczenia są opłatą jednorazową bądź wliczoną w ratę wszystko zależy od warunków banku. Propozycja dosyć dobra ale są bardziej interesujące.
    Zdoność kredytowa jest obecnie brana pod uwagę na podstawie ciągłości pracy oraz wpływów na konto z minimum 6 miesięcy, oczywiście rodzaj umowy ma znaczenie. Proszę podać jaka ma być kwota kredytu przy założeniu że okres kredytowania to 30 lat i ile wkładu własnego ?
     

Poleć tę stronę