Vivus pożyczka - opinie, warunki, oprocentowanie

Dyskusja w 'Pożyczki - opinie' rozpoczęta przez użytkownika ekspert, 20 Maj 2016.

  1. ekspert

    ekspert Administrator Staff Member

    Dołączył:
    20 Wrzesień 2013
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    A jakie wy macie opinie na temat pożyczki w Vivus? Czy jej oprocentowanie i warunki są korzystne dla klienta? Brać czy unikać?

    Vivus.pl to jedna z najbardziej popularnych w polskim Internecie firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek chwilówek w trybie online, poza systemem bankowym. Vivus.pl proponuje możliwość zaciągnięcia szybkiej pożyczki na korzystnych zasadach. Klient informowany jest na stronie internetowej o wszelkich warunkach zaciągania zobowiązań finansowych obrębie firmy pozabankowej pożyczek chwilówek Vivus.pl.


    O pożyczkę na Vivus.pl mogą starać się osoby:
    • Będące rezydentami Rzeczypospolitej Polskiej,
    • Mające w granicach od 19 do 75 lat,
    • Posiadające aktywny Profil Klienta na Stronie Internetowej Vivus.pl,
    • Nieposiadające zaległości w płatnościach, tj. osoby, które nie są wpisane do rejestrów dłużników.

    W przypadku pierwszej pożyczki klient może zaciągnąć na Vivus.pl kwotę 2500 zł z oprocentowaniem 0%, na 30 dni.


    Przy weryfikacji klientów przez Vivus.pl konieczne jest dokonanie opłaty rejestracyjnej za założone konto, poprzez przelew ze swojego rachunku bankowego na rachunek Vivus.pl. W ten sposób sprawdza się, czy klient jest rzeczywiście właścicielem danego konta i czy podane przy rejestracji dane są właściwie. Vivus.pl kontroluje również sytuację finansową klienta w rejestrach dłużników.


    Aby móc zaciągnąć pożyczkę na Vivus.pl należy się zarejestrować, wybrać kwotę i termin pożyczki, a następnie kliknąć przycisk „Weź pożyczkę”:

     
  2.  
  3. mzk23

    mzk23 New Member

    Dołączył:
    20 Maj 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Tutaj pisze, że Vivus udziela pierwszej pyżyczki za darmo. Czy to prawda? Jeszcze nie brałem tam pożyczki, ale widziałem ich jakieś reklamy w telewizji. Warto? Nie są jakimiś naciągaczami??
     
  4. SowaFinansowa

    SowaFinansowa New Member

    Dołączył:
    2 Luty 2015
    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Z powodu reklam telewizyjnych i jednej z lepszych ofert na rynku pożyczkowym to w Vivus pożyczał już chyba każdy, kto po 1 zaczynał brać pożyczki lub zaciąga je dalej. To o czymś świadczy. Wniosek jest bardzo łatwy do wypełnienia, a pieniążki faktycznie bardzo szybko trafiają na konto.
     
  5. ulicafinansowa_pl

    ulicafinansowa_pl Member

    Dołączył:
    20 Luty 2015
    Wiadomości:
    98
    Docenione treści:
    3
    Pierwsza pożyczka w vivus jest bardzo dobrą ofertą jednak jest ona skierowana dla ludzi odpowiedzialnych którzy spłacą zadłużenie w terminie w przeciwnym wypadku można narazić się na bardzo duże odsetki.
     
  6. Rafał873

    Rafał873 Member

    Dołączył:
    24 Listopad 2013
    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    0
    Jeśli chodzi o koszt w Vivus to jest to jedna z najtańszych chwilówek obecnie funkcjonujących na naszym rynku - oprocentowanie 14% w skali miesiąca + promocja: pierwsza pożyczka zupełnie za darmo (oddajesz tyle, ile pożyczyłeś). Ponadto, charakteryzuje się wysoką akceptowalnością wniosków, gdyż nie korzysta z BIK oraz ma bardzo liberalne podejście do analizy zdolności pożyczkowej klienta.

    Przed sięgnięciem po pożyczkę zawsze warto jednak porównać koszty wśród ofert dostępnych na rynku.
     
    Last edited by a moderator: 9 Grudzień 2013
  7. kolendra

    kolendra New Member

    Dołączył:
    2 Marzec 2016
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
  8. okpl

    okpl Member

    Dołączył:
    3 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    1
    Przyznaje rację kolegom z postów powyżej. Vivus to jedna z najtańszych chwilówek na naszym krajowym rynku.
     
  9. Rafał873

    Rafał873 Member

    Dołączył:
    24 Listopad 2013
    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    0
    Najtaniej jest aktualnie w Żyrafa Pożyczki (pożyczka na 1000 zł do oddania 1100 zł), ale tam żądają 10 zł opłaty wstępnej, więc odradzałbym tą ofertę i skupiłbym się na instytucjach typu vivus.
     
  10. okpl

    okpl Member

    Dołączył:
    3 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    1
    To dziwne, że nadal są instytucje, które naciągają ludzi na przedpłaty za nim w ogóle zostanie rozpatrzona pożyczka.
    Ja zawsze klientom odradzam. Kieruj sie człowieku zasadą: Jeżeli ktoś od ciebie żąda wpłaty przed udzieleniem pożyczki większej niż 1 zł. - NIE BIERZ !" Szukaj dalej. Ta symboliczna złotówka jest często stosowana jak przelew z konta klienta celem jego weryfikacji.
     
  11. Rafał873

    Rafał873 Member

    Dołączył:
    24 Listopad 2013
    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    0
    Tak na dobrą sprawę to co tydzień pojawia się jakaś nowa firma chwilówkowa - taki sam schemat: na stronie internetowej kalkulatorek, na którym wybierasz kwotę i okres, wpłacasz przelew weryfikacyjny i masz otrzymać szybką decyzję.

    Portali funkcjonujących w ten sposób jest ok. 50-70. Ile z tych firm jest rzetelnych? Osobiście odradzałbym korzystanie z ofert od "Janeczków z Czarnolasu", czyli od jakiś drobnych firm o nieznanej renomie. Z reguły są oni o wiele drożsi niż renomowane instytucje pożyczkowe, a ponadto bardzo często pobierają przedpłaty kilku lub kilkunasto złotowe. Jeśli brać chwilówkę to tylko tam, gdzie przelew weryfikacyjny wynosi 1 grosz, a instytucji takich jest wiele. Ceny są u nich z reguły najniższe, a transakcje sprawdzone i bezpieczne (np: vivus, via sms, minicredit itp).
     
  12. Nikodem

    Nikodem New Member

    Dołączył:
    12 Wrzesień 2013
    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Czy ktoś wie dlaczego w Vivus przedłużenie pożyczki jest droższe niż koszt pożyczki na 30 dni? Według mnie to troche nie fair, przecież wiadomo że jak ktoś nie ma 1000 zł i je pożycza to za miesiąc też nie będzie miał i będzie musiał przedłużyć pożyczkę, tylko tyle że drożej niż by brał na 30 dni.
     
  13. okpl

    okpl Member

    Dołączył:
    3 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    1
    Przykro mi. Ale nie mogę się z taką pretensją zgodzić. Podstawowa zasada brania pożyczek powinna być: Biorę pożyczkę w wysokości i na termin, w którym mogę ją spłacić. W innym przypadku zaczyna się spirala zadłużeniowa. Tak też, jeżeli pożyczasz 1000 zł na 30 dni to musisz wiedzieć, że ją w terminie spłacisz. Przedłużenie to opcja na nagłe wypadki. Jeżeli w trakcie trwania pożyczki coś nagłego wypadnie - dodatkowy wydatek.
    Wielkim błędem jest pożyczanie z wiedzą, że i tak w terminie pożyczki nie spłacisz.
     
  14. Fundusz Korona

    Fundusz Korona Member

    Dołączył:
    1 Lipiec 2013
    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    0
    Zdecydowanie najlepiej wybrać pożyczkę gdzie rata przy np 1000zł będzie wynosiła 68 zł tak jak w Funduszu Korona. Można zamknąć chwilówkę i rozłożyć ją sobie na dogodny okres.
    Pozdrawiam,
    Fundusz Korona
     
  15. Rafał873

    Rafał873 Member

    Dołączył:
    24 Listopad 2013
    Wiadomości:
    49
    Docenione treści:
    0
    Dokładnie tak - w pełni zgadzam się z poprzednikiem. Opłata prolongacyjna ma nadto motywować nie do przedłużania, ale do całkowitego uregulowania zobowiązania, by uniknąć spirali długów.
     
  16. bartosz-rompala

    bartosz-rompala New Member

    Dołączył:
    20 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    0
    ciekawe podejście aczkolwiek tego samego dni możesz znowu zaciągnąć i jestes w tej spirali
     
  17. Daniel_K

    Daniel_K New Member

    Dołączył:
    23 Grudzień 2013
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    według mnie bardzo dobra oferta, po czasie nawet pozwalają rozłożyć spłatę na raty
     
  18. bartosz-rompala

    bartosz-rompala New Member

    Dołączył:
    20 Czerwiec 2013
    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    0
    a czy jak rozkładają na raty t też oprocentowanie jest takie ogromne
     
  19. pawel1993

    pawel1993 New Member

    Dołączył:
    28 Wrzesień 2015
    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Z tego co sie orientuje z vivusem nie ma wiekszych prblemów jeżeli spałaca sie na czas. Warto porównać wszystkie oferty ze sobą i wybrać najbardziej opłacalną , ja korzystam z porownywarki na monetto
     
  20. wiki55

    wiki55 Member

    Dołączył:
    20 Styczeń 2014
    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    0
    Faktycznie jest to pożyczka jedna z najtańszych jesli mówimy o parabankach, jednakże osobiście uważam, że koszty są tutaj i tak o wiele wyższe niż zaciągnęlibyśmy kredyt w banku tradycyjnym.
     
  21. justi1980

    justi1980 New Member

    Dołączył:
    30 Styczeń 2015
    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    nie jestem za braniem jakiś chwilówek sama byłam zadłużona przez branie chwilówek ale znalazłam w internecie serwis http://www.pozyczki-pozabankowe.pl złożyłam u nich wniosek telefonicznie i bez żadnego problemu otrzymałam pożyczkę spłaciłam chwilówki i teraz płacę taką ratę jaką chcę i na jaką mnie stać :)

    pozdrawiam Patrycja
     

Poleć tę stronę