Zdolność kredytowa a raty na sprzęt RTV/AGD oraz wynajmowanie mieszkania

Dyskusja w 'Zdolność kredytowa' rozpoczęta przez użytkownika Piotrakkk, 27 Grudzień 2017.

  1. Piotrakkk

    Piotrakkk New Member

    Dołączył:
    6 Listopad 2015
    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Mam taką sytuację, że chciałbym za 6-7 miesięcy wziąć kredy na około 300 000 zł na budowę domu i zakup działki budowlanej (na której ten dom będzie stał). Około 250 000 zł poszłoby na dom, 50 000 zł na działkę.

    Do tej pory nigdy nie brałem niczego na raty. Z tego co słyszałem, to regularne spłacenie rat może podnieść zdolność kredytową, stąd miałbym kilka pytań, czy wzięcie rat na poniższych warunkach może mieć dla banku znacznie:

    1. Czy wzięcie rat (i ich terminowe spłacenie) na sprzęt RTV/AGD na 6 miesięcy (powiedzmy na kwotę 6 000 zł) może podnieść moją zdolność kredytową? Na 6 miesięcy dlatego, że chciałbym właśnie z 6 miesięcy wziąć ten kredy.

    2. Te raty zamierzam wziąć na trzy urządzenia. Czy bank, który będzie mi udzielał kredytu na dom i działkę może bardziej „docenić” (w sensie zwiększenia zdolności kredytowej) jeżeli kupię każdy z tych trzech urządzeń w ramach trzech oddzielnych umów sprzedaży na raty w trzech różnych bankach, niż w ramach jednej umowy w jednym banku?

    3. Czy jeżeli wziąłbym te raty w takim samym banku, w którym chciałbym wziąć kredyt na dom i działkę, to czy bank, który będzie mi udzielał tego kredytu na dom i działkę bardziej to „doceni”, niż gdybym wziął raty w jakimś innym banku?

    4. Do tej pory (drugie półrocze 2017 roku) przez 6 miesięcy wynajmowałem mieszkanie (1430 zł miesięcznie). Co miesiąc regularnie wpłacałem właścicielom za wynajem na ich konto bankowe. Czy bank może to wziąć pod uwagę?
     
  2.  
Inne zbliżone wątki do: Zdolność kredytowa
Forum Tytuł Data
Zdolność kredytowa Czy ilość osób w gospodarstwie domowym wpływa na zdolność kredytową? 20 Luty 2014
Zdolność kredytowa Czynniki wpływające na zdolność kredytową 20 Luty 2014
Zdolność kredytowa Jakie czynniki wpływają na zdolność kredytową? 22 Styczeń 2014
Zdolność kredytowa Czy zdolność kredytowa zależy od banku? 3 Styczeń 2014
Zdolność kredytowa Czy w banku obliczą moją zdolność kredytową? 3 Styczeń 2014

Poleć tę stronę