banki odmawiają kredytu hipotecznego na zakup działki powyżej 30 arów

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika mlody26, 31 Maj 2017.

  1. mlody26

    mlody26 New Member

    Dołączył:
    31 Maj 2017
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    dostałem odmowę z kilku banków na zaciągnięcie kredytu hipotecznego dla zakupu działki o wielkości 40 arów, na której są wydane warunki zabudowy. Warunki są z lutego tego roku. Wszystkie banki w odpowiedzi na wnioski zakwestionowały zabezpieczenie na działce - a mianowicie powiedziały że się na niej nie zabezpieczą bo podlega pod nową ustawę.

    Jak rozwiązać tą sytuację? Bardzo zależy mi na tej działce, ale zakup poprzez kredyt gotówkowy to niestety zbyt droga inwestycja przy tej kwocie.

    Dostałem poradę aby podzielić działkę na dwie - po 20 arów, ale to się wiążę z kilkoma miesiącami samego podziału działki, a potem od nowa trzeba występować o warunki zabudowy - tak mi gmina to przedstawiła.

    Czy ktoś ma jakiś pomysł? zetknął się z tym? co robić w tej sytuacji?

    z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
    pozdrawiam
     
  2.  
  3. finansewalczyk

    finansewalczyk New Member

    Dołączył:
    6 Lipiec 2018
    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Jesli kredyt gotówkowy nie wchodzi w gre , pozostaje albo podział(to niestety trwa) albo zabezpieczenie na nieruchomości osoby trzeciej .
     
Inne zbliżone wątki do: banki odmawiają
Forum Tytuł Data
Kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny - jakie elementy umowy mozna negocjowac z bankiem? 16 Luty 2013

Poleć tę stronę