Kredyt Mieszkanie dla Młodych - Czy warto? Ile można dostać dopłaty?

Dyskusja w 'Kredyty Mieszkanie dla Młodych' rozpoczęta przez użytkownika Admin, 13 Luty 2014.

 1. Admin

  Admin Administrator Staff Member

  Dołączył:
  8 Luty 2013
  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  1
  Poniżej odpowiedź:

  Od stycznia 2021 roku młode osoby, zainteresowane zakupem własnego mieszkania, w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” mogą ubiegać się o dofinansowanie ze strony państwa.

  Muszą one jednak spełnić szereg istotnych warunków, jakimi są:
  • nieposiadanie innego domu lub mieszkania na własność,
  • odpowiedni wiek (maksymalnie 35 lat),
  • zakup obiektu o powierzchni maksymalnie 75 metrów kwadratowych bądź domu do 100 metrów kwadratowych na rynku pierwotnym
  • czy chociażby kredyt na co najmniej 15 lat, pozwalający na bezproblemowe spłacenie przynajmniej połowy wartości mieszkania.

  Ważna jest także cena za dany obiekt względem jego lokalizacji – nie może ona przekroczyć ustalonych przez rząd limitów cenowych metra kwadratowego, z którymi zawsze warto dokładnie zapoznać się.

  Spełnienie wszystkich wymagań oraz złożenie kompletnego wniosku gwarantuje możliwość ubiegania się o dofinansowanie podczas zakupu mieszkania lub domu o określonych cechach oraz jego budowy czy późniejszego remontu.

  Dopłaty charakteryzują się różną wartością i zależy od wielu czynników. Okazuje się jednak, że korzystając z programu „Mieszkanie dla Młodych”, można zaoszczędzić całkiem sporo.


  Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z dofinansowania w ramach tego programu mogą ubiegać się o dopłaty w postaci 10 lub 15 procent wartości domu czy mieszkania. Można także liczyć na dofinansowanie w przypadku zwiększania wkładu własnego. Dużo zależy od czynników wymienionych powyżej oraz od lokalizacji. Przyjrzyjmy się jej dokładniej.


  Program „Mieszkanie dla Młodych” potrafi zagwarantować największą satysfakcję osobom samotnym bądź bezdzietnym małżeństwom zamieszkującym pięć największych miast w Polsce – Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań oraz Łódź. W przypadku zakupu mieszkania czy domu wraz ze własnym wkładem finansowym mogą one liczyć na dopłaty ze strony państwa, które obniżą koszt kredytu nawet o 15 procent (z najatrakcyjniejszej oferty mogą skorzystać mieszkańcy Poznania zainteresowani zakupem mieszkania o maksymalnej powierzchni 45 metrów kwadratowych – państwo może pokryć około 15,09 procent ich kredytu).


  Jeszcze ciekawiej przedstawia się dofinansowanie w ramach korzystania z programu z punktu widzenia osób czy rodzin posiadających co najmniej jedno dziecko. W ich przypadku kredyt może zostać pomniejszony dzięki dopłatom ze strony państwa o ponad 20 procent przy zakupie mieszkania do 45 metrów kwadratowych i 16-17 procent przy zakupie mieszkania do 75 metrów kwadratowych. W tym przypadku również mieszkańcy Poznania spotkają się z największym dofinansowaniem, chociaż jego wartość względem innych miast odbiega o zaledwie kilka dziesiątych procenta.


  Spore dopłaty oraz atrakcyjne warunki zawierania umowy wpływają na to, że program cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Decydując się na skorzystanie z programu „Mieszkanie dla Młodych”, warto nie tylko zapoznać się z jego cechami oraz wymaganiami, lecz również z możliwościami, jakie potrafi on zaoferować, kalkulując oraz wybierając dla siebie najlepsze rozwiązanie.
   
  markoch lubi to.
 2.  
 3. miki22

  miki22 Member

  Dołączył:
  24 Luty 2014
  Wiadomości:
  42
  Docenione treści:
  0
  Na pytanie czy warto starać się o dofinansowanie z programu MDM z całą pewnością odpowiem, że tak. Niestety w praktyce nie jest to łatwe przedsiębwzięcie. Czasami niewielka wady ( tj niespełnienie jednego warunku) sprawia, że nie otrzymamy dofinansowania. Jednakże dla wielu osób którym udało się podjąć takie dofinansowanie jest to z pewnością doskonała opcja.
   
 4. kolna

  kolna New Member

  Dołączył:
  25 Styczeń 2014
  Wiadomości:
  10
  Docenione treści:
  0
  A czy miasto i nasz wiek ma znaczenie?
   
 5. mcd

  mcd Member

  Dołączył:
  23 Styczeń 2014
  Wiadomości:
  38
  Docenione treści:
  0
  Tak, dla poszczególnych miast ustalone są różne limity cenowe metra kwadratowego.
  Górną granicą wieku beneficjentów jest 35 lat.
   
  Last edited by a moderator: 13 Marzec 2014
 6. OKRE

  OKRE New Member

  Dołączył:
  13 Maj 2014
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Szanowni Państwo,

  rządowy program dopłat „Mieszkanie dla Młodych” cieszy się dużą popularnością, jednak nie na wszystkie mieszkania otrzymamy dofinansowanie. Przyszłe lokum musi być od dewelopera. Dodatkowo, budżetowanie dla programu „MdM” obejmuje poszczególne lata kalendarzowe, przy czym środki przeznaczane na dopłaty rezerwowane są w BGK w ramach rocznych limitów wyznaczonych ustawą według planowanego terminu płatności ostatniej raty przez nabywcę. Na ogół płatność ostatniej raty przewidziana jest po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Jeśli termin ten przesunie się na kolejny rok kalendarzowy, niewykorzystane środki przepadają i nie otrzymamy dofinansowania. Najbezpieczniej jest szukać mieszkania wśród inwestycji już zakończonych lub takich, których termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie przypada najpóźniej na listopad. W ofercie Osiedla na Skraju Lasu na poznańskich Naramowicach, w ramach mieszkań spełniających kryteria MdM, „od ręki” mamy dostępnych jeszcze kilka lokali. Zakończenie budowy kilkunastu kolejnych, w ramach III etapu osiedla, planujemy na październik przyszłego roku. Przemyślana architektura mieszkań i wysoka jakość wykonania, a także „zielona” lokalizacja tuż przy rezerwacie przyrody Żurawiniec, sprawiają, że takie mieszkania szybko znajdują nabywców.

  OKRE Development
   
 7. Kubahugo

  Kubahugo New Member

  Dołączył:
  10 Luty 2015
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  0
  Mam pytanie, Czy dofinansowanie można dostać również na mieszkanie z rynku wtórnego, bo słyszę głosy, że dotyczy to wyłącznie nowych mieszkań?
   
 8. Money-Partners

  Money-Partners New Member

  Dołączył:
  21 Luty 2016
  Wiadomości:
  22
  Docenione treści:
  20
  Kilka czynników ma wpływ na wysokość dopłaty m.in.: miasto, województwo, ilość dzieci. Jedne z większych dopłat jakie mieliśmy u jednego z klienta to 105 014 zł :)
   
  Sbkrogatek lubi to.
Inne zbliżone wątki do: Kredyt Mieszkanie
Forum Tytuł Data
Kredyty Mieszkanie dla Młodych kredyt z MDM ,umowa zlecenie,inne raty 18 Październik 2015
Kredyty Mieszkanie dla Młodych PKO kredyt dla młodych małżeństw -jakie warunki kredytu? 3 Marzec 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Kredyt oszczędnościowy getin bank - jakie są wasze opinie? 19 Luty 2014
Kredyty Mieszkanie dla Młodych najlepszy kredyt dla nowożeńców 21 Sierpień 2013
Kredyty Mieszkanie dla Młodych Rodzina na Swoim, drugie mieszkanie 13 Lipiec 2015

Poleć tę stronę