Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego w Banku Millenium

Dyskusja w 'Kredyty hipoteczne' rozpoczęta przez użytkownika basia66, 7 Sierpień 2018.

  1. basia66

    basia66 New Member

    Dołączył:
    7 Sierpień 2018
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich serdecznie.

    Dzisiaj przeczytałam na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że Bank Millenium zobowiązany został przez Prezesa UOKiK do zaprzestania pobierania ubezpieczenia niskiego wkładu kredytu indeksowanego kursem franka szwajcarskiego. Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką takowego kredytu. Stąd rodzi się moje pytanie: Czy ktoś z was również ma taki kredyt? Co radzicie z tym zrobić? Warto podpisać proponowany przez Bank Aneks?
     
  2.  
  3. kam

    kam New Member

    Dołączył:
    7 Sierpień 2018
    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Również dzisiaj przekopuję cały internet w poszukiwaniu ściślejszych informacji na ten temat, a że niczego odkrywczego nie znalazłem, postanowiłem udać się do specjalisty w zakresie kredytów frankowych. Byłem w kancelarii prawnej, która podpisała jedną z pierwszych ugód frankowiczów właśnie z tym bankiem i poradzili mi żeby za żadne skarby nie podpisywać aneksów. Na spotkaniu otrzymałem kompleksowy plan działania w tej sytuacji, nakierunkowany na zwrot całości niesłusznie pobranych kwot za to ubezpieczenie, w moim przypadku to ok 50 tyś zł. Na ulicy takich sum się nie znajdzie, a nawet uwzględniając wynagrodzenie dla kancelarii wyjdę sporo na plus.

    Jak tylko dostane zwrot tych pieniędzy, od razu składam pozew, żeby zrobił coś z tą nieszczęsną umową kredytu indeksowaną do kursu franka szwajcarskiego(bede miał na opłatę sądową). Podobno w moim przypadku da się powalczyć nawet o usunięcie klauzuli indeksacyjnej z umowy.

    Nazwy kancelarii oczywiście nie podam tutaj, żeby jej nie reklamować, ale jakby chciała Pani namiary na nich to proszę pisać w prywatnej wiadomości. Dawno z takim profesjonalizmem się nie spotkałem jak podczas dzisiejszej wizyty.
     
Inne zbliżone wątki do: Ubezpieczenie niskiego
Forum Tytuł Data
Kredyty hipoteczne kredyt hipoteczny a ubezpieczenie pomostowe 29 Sierpień 2013

Poleć tę stronę